Chlap na materskej a následné priznanie rodičovského

katulaaaa
3. sep 2021

Baby je možné aby šiel chlap napríklad na dva mesiace na materskú a potom ju zrušil, šiel naspäť do roboty a mne naspäť priznali rodicak? Je to vôbec možné? Ďakujem za odpoveď

mirkaz156
3. sep 2021

@katulaaaa jasné, normálka 😊 akurát manžel predčasne končí materskú idem riešiť prechod na RD. Reálne ale pracujem na skrátený a aj nadalejy budem pracovať takže neviem poradiť či treba platiť nejaké odvody keď si doma ,,len tak,, 🤷

katulaaaa
autor
3. sep 2021

@mirkaz156 super ďakujem za odpoveď ☺️ ide mi hlavne o to že keby nám to takto nevyhovovalo ci sa môže vrátiť do roboty a ja ostat potom normálne doma na rodicaku 🙂

mirkaz156
3. sep 2021

@katulaaaa tak toto záleží od tolerancie zamestnávateľa. Môjmu to nestolerovali a išiel aj pri predčasom ukončí do novej práce 🤷

katulaaaa
autor
3. sep 2021

@mirkaz156 fuu to ani nesranduj...človek si chce pomôcť v tejto dobe a nakoniec by si ešte uškodil 🤦

mirkaz156
3. sep 2021

@katulaaaa môj si neuškodil 😊 teraz je ešte viac spokojný a má aj vyšší plat 😁

kate_cs
3. sep 2021

@katulaaaa môj manžel teraz nastúpil na MD, ja som požiadala o pozastavenie vyplácania rodičáku. Dala som v práci výpoveď a zatiaľ kým je muž na MD, ja budem čerpať podporu. Mame ešte malé deti, nechcela som ísť spat do prace. Na úrade prace mi povedali, že potom ako mužovi skončí MD môžem opäť ja poberať rodičák.

didi2102
3. sep 2021

@katulaaaa áno je

katulaaaa
autor
4. sep 2021

@mirkaz156 tak to super ☺️

katulaaaa
autor
4. sep 2021

@kate_cs ďakujem za odpoveď. A keď nemám nárok na podporu tak pri pozastavenom rodicaku sa musím znova zaregistrovať na úrade práce?

kate_cs
4. sep 2021

@katulaaaa môžeš zostať doma, ale nebudeš poberať rodicak a sama si platiť zdravotku, ale najlepšie máš zavolať na úrad prace a spýtať sa presne, mne všetko pekne vysvetlili.