Čestné vyhlásenie, že som osamelá matka. Chodia kontroly?

baskustek
27. júl 2013

Ked si chcem predlzit poberanie materskej na tych 37 tyzdnov,prisiel mi papier,take cestne vyhlasenie,ze nezijem s druhom ani inou fyz.osobou v spoloc.domacnosti...Stretli ste sa niektora s tym,ze to prisli aj skontrolovat?

janinah
27. júl 2013

a žiješ či nie? v tomto klamať tak sa pototo od strachu,že mi prídu na klamstvo 😒

denkalienka
27. júl 2013

Presne toto došlo aj mne a nevedela som čo s tým kedže s priateľom spolu nežijeme ale ja s malým bývam u rodičov ešte aj s bratom, tak som to tam vypisala, som zvedavá čo mi odpíšu 😒

monyccka
27. júl 2013

Dvom kamoskam boli, pytali sa aj susedov, ci sa tam zdrziava a ci sama. Takze zaa mna rada znie neklamat.

svetlusska
27. júl 2013

no myslim ze v tomto sa neoplati klamat. ale tot iba moj nazor.

barcelona94901
27. júl 2013

áno chodia a ty ani nemusiš vedieť o kontrole 😉

dena1973
27. júl 2013

V tomto by ste klamať nemala! Nárok na 37. týždňov materského majú mamičky, ktoré žijú s dieťaťom samé. Nemajú spoločnú domácnosť s manželom resp. druhom, rodičmi.....

kacenka78
27. júl 2013

osobne môžem povedať, že poznám prípady, kedy bolo podané aj trestné oznámenie za tzv. subvenčný podvod, keď prehlásiš, že si osamelá matka a ono to tak nie je...nie je to príjemné, riešiť takéto situácie...

natalia_2
27. júl 2013

baby,ked chcem požiadat o predlženej materskej a s priatelom mame len prechodny spoločny aj to byva v nemecku 6 týždnov a trvaly ma u rodičov ani vtedy si nemam narokovat?

abbie
27. júl 2013

samozrejme, ze chodia, to by si mohla narokovat v tejto dobe kazda druha 😉

katka0905
27. júl 2013

neviem, odkial by mali adresu. Aspon u mna v praci mali iba moju adresu tvaleho bydliska, na ktorej som nebyvala, prechodne bydlisko som nikam nenahlasovala. Ak byvas na mieste tvaleho pobytu, tak je to asi ine, aj ked neviem, kto by to vlastne prisiel kontrolovat. Mna nikto teda kontrolovat nebol.

bosorka3113
27. júl 2013

Ani mna nikto nekontroloval a ani si neviem predstavit tu kontrolu