Čestné prehlásenie o starostlivosť o dieťa - materská otec

david294
28. apr 2022

Ahojte chcem sa spýtať, manžel si podal žiadosť o materské a volala mu pani zo socialky a vraj potrebuje od neho čestné prehlásenie o tom že kto sa bude starať o dieťa pokiaľ on bude pracovať. Máme dvojičky ja som na materskej s jedným a manžel by bol s druhým. Manžel bude pracovať a bude stále na homeoffice a teda bude nonstop doma. Je nejaká presná formulácia ako to prehlásenie má vyzerať a koho tam môžem napísať? Ďakujem

niki11223344
28. apr 2022

@david294 no pokial viem tak sa toto uz nevyzaduje. Chcem sa spytat, kedy ste podavali ziadost na sp? V den od kedy ziada otecko materske alebo skor?

david294
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
niki11223344
28. apr 2022

@david294 No ja teraz vybavujem rodicak a tych cestnych prehlásení som musela dodat asi 3 ks, a to som len doplnala tak asi by aj oni mali mat nieco take. Len potom manzel nwm ci by nemal mat inu zmluvu so zamestnavatelom aby vam to schvalili, a aby sa vedelo ,,dokazat,, ze sa o dieťa casovo vie postarať

jazula
28. apr 2022

@david294 Musí pracovať na inú zmluvu ako tu, z ktorej čerpá dávku a podľa toho, čo mne hovorili, je tam limit hodín, myslím že menej ako 4 hodiny na deň. Plus pre zamestnávateľa to vraj znamená takmer naisto kontrolu.

lienka.7
28. apr 2022

@david294 uz sa prehlásenie nevyžaduje.

david294
autor
29. apr 2022

@niki11223344 @jazula @lienka.7 vraj potrebujú ine prehlásenie, že kto sa bude starať o dieťa pokiaľ bude manžel v práci, ale manžel bude mať prácu z domu, čiže on je doma stále a pracovný čas si vie prispôsobiť dieťaťu, tak potom tomu nechápem

jazula
29. apr 2022

@david294 Odkedy robím z domu na čiastočný úväzok, tak ich chápem. Aj keď pracujem z domu, nie je šanca, aby som sa plnohodnotne postarala o dieťa (hrala sa s ním, niečo ho učila a rozvíjala) a zároveň pracovala… A veľa chlapov u nás v práci to takto robilo, že sa dalo na materskú s jedným dieťaťom, žena s druhým a v reále chlap ďalej robil, mal materskú ako bonus a o deti sa tak či tak starala žena, veď bola doma. Keďže išlo o zneužívanie systému, obmedzili/sprísnili podmienky práce popri materskej.