Čerpanie OČR, ak dieťa nie je prihlásené v lete do MŠ

evinqua
4. aug 2021

je možné čerpať očr, ak dieťa v danom období nie je prihlásené do škôlky/na august sa deti prihlasovali v máji/, ? Rodič plánoval čerpať dovolenku, ale z dôvodu choroby dieťaťa by rád čerpal očr a dovolenku ušetril na neskôr.

veronikaszabova
4. aug 2021

@evinqua ved ked je dieta chore, bez na normalnu OČR, nie? Nechapem, co riesis

lilinka88
4. aug 2021

Ak je dieťa choré, klasická fialová očr, 14 dní

evinqua
autor
4. aug 2021

@veronikaszabova nie je to pre mňa. Ak ale dieťa nie je v čase choroby žiakom ms/nebolo prihlásené na leto/, tak ci vôbec moze rodič poberať ocr?

veronikaszabova
4. aug 2021

@evinqua ty tu splietas pand.OČR, ved ked je dieta chore, tak treba ist na normalnu OČR

evinqua
autor
4. aug 2021

@veronikaszabova nespomenula som nikde pandemicku! Rodic neprihlásil špeciálne na august kedy je jeho ms otvorená svoje dieťa lebo plánoval čerpať dovolenku a keďže je dieťa choré, nevie, ci je možné čerpať ocr, keď nie je dieťa v danom období zapísané na pobyt v skolke

mondolina
4. aug 2021

@evinqua
so škôlkou nemá nič OČR, nič, keď je dieťa choré tak rodič môže čerpať OČR či má 1 mesiac, alebo 13 rokov.
pletieš si to s pandemickou OČR.

veronikaszabova
4. aug 2021

@evinqua ja chapem, co pises, ale to, co pises ty, je pand.OČR.

Normalne dotycna osoba pojde na klasicku OCR a je UPLNE jedno, ci dieta je v skolke, skole, nechodi nikam.
Je to OSPRAVEDLNENIE Z PRACE, nema to nic s tym, ci je dieta prihlasene v skolke

lilinka88
4. aug 2021

Ako píšu baby vyššie, so škôlkou to nesúvisí, ak je dieťa choré,tak 14 dní na klasickú fialovú OČR.
Podmienka či dieťa navštevuje škôlku je pre pandemicku očr a keďže ich škôlka je v Tom čase otvorená, túto by čerpať nemohli

kkovacovak
4. aug 2021

@evinqua ja nechápem veď dieťa neprestane byť dieťaťom keď sú prázdniny a škôlku aktuálne nenavštevuje. Dieťa je stále dieťa a ak je choré tak je s ním rodič na ocr. Normálna vec