Budem mať nárok na tehotenský príspevok?

4. jún 2023

Dobry den, chcem sa informovat o mojom pripade, syn ma momentalne 19mesiacov. Planujem znova otehotniet, chcem sa spytat ci by som mala znova narok na ten tehotensky prispevok? A ci budem mat rovnaku vysku materskej ako pri prvom dieťati. Dakujem za info

biem22
4. jún 2023

V prípade ak si stále zamestnana, áno tehotenský je aj pri reťazovke. Materská bude rovnaká alebo vyššia, nižšia nemôže byť.

autor
4. jún 2023

@biem22 ano stale som zamestnana v tej praci co som bola ked som isla na matersku prvykrat… a potom treba znova podavat pisomne do zamestnania ze od-do znova nastupujem na matersku ?

biem22
4. jún 2023

Ano, ja som to tiež teraz tak urobila. Vraj, keď sa požiada o tehotenske , tak volajú aj zamestnávateľovi, takže som to šla povedať, nech to vie odomna a odrazu som jej dala k tomu papier a prefoteny tehotenský preukaz 🙂

autor
4. jún 2023

@biem22 to fakt volaju? Som nevedela

biem22
4. jún 2023

Jedna žienka mi to písala tu na Mk, že to chcela ísť sama povedať a že ju socialna predbehla, takže neviem či vždy alebo to záleží od danej sociálnej poisťovne 🤷🏽‍♀️
Ja som už zamestnávateľke nevolala, že či jej volali alebo nie, no neskôr sa jej isto spýtam.

autor
4. jún 2023

@biem22 aha jasne no dobre tak uvidim ci vobec sa zadarilo 😊 a este sa chcem spytat lebo neviem ako to je, deti idu do skolky klasiky na 3 roky a tak my do prace, a ak to je ze maly by mi isiel do školky na 2,5 roka a ja by uz som bola tehotna a on by uz chodil do tej skolky tak ja sa musim vratit do prace ak by som este nebola na tej materskej, alebo by mi riadne plynula este rodicovska ? Ako to ne vlastne

biem22
5. jún 2023

No všetko čo som napísala platí v prípade len ,že stíhaš reťazovú materskú, to je teda , keď sa druhé narodí do 3veku prvého dieťaťa. Ak to bude neskôr treba nastúpiť do práce alebo možno ti vyjde to vykryť len dovolenkou, ktorá ti vznikla počas materskej... To záleží podľa tehotenstva

lilinka88
5. jún 2023

@biem22 žiadna pobočka SP nevola zamestnávateľovi len tak,aby mu oznámila,že nejaká jeho zamestnankyňa je tehotná. Ak SP zamestnávateľa kontaktuje,je to kvôli vyžiadanie pravdepodobne vymeriavacieho základu v prípade,že dávku nie je z čoho vypočítať, napr predchádzajúci rok mala dotyčná celý rok RD a žiaden vym. základ.

lilinka88
5. jún 2023

Do 3 rokov dieťaťa môžeš byť na RD, bez ohľadu na to či dieťa chodí do škôlky. Ak by tvoj nástup na ďalšiu materskú bol neskôr ako 3 roky prvého dieťaťa, po RD nastúpiš do práce alebo môžeš čerpať dovolenku alebo ak by bol dôvod,aj PN

autor
5. jún 2023

@lilinka88 ano dakujem uz rozumiem 😊