Budem mať nárok na predĺžený rodičovský príspevok?

24. jan 2024

Ahojte, chcem sa spýtať. V októbri mi končila Rodičovská dovolenka. V septembri nastúpila 3 ročná dcérka do školky, no však máme taký problém, že je neustále chorá. V škôlke vydrží niekedy týždeň, niekedy ani to nie, a už musí zostať doma, čo chytí nejakého bacila. Nebolo by to tak zle, ale niekedy trva aj 2 tyzdne az mesiac kým sa z toho dostane. Máme problém aj taký, že asi polroka sa jej po telicku robia hnisavé vriedky, zapali sa jej to nepekne, az tak, ze v novembri sme museli kvoli tomu byt hospitalizovany s dcerkou a museli jej jeden vriedok narezavat. Zhodnotili to ako prpblem s imunitou, dali nam urgentny termin, kde sme boli teraz 4.1 a mali sme ist zajtra na odbery na imunologiu, co by vlastne vyslo, ale nakolko je dcerka znova 2 tyzdne uz chora tak sme nemohli ist a presunuli nas na februar. Moja otazka znie, znama mi spominala, ze urcite by som mala narok na predĺžený rodičovský prispevok kedze dcerkin stav je aky je a neustále je chorá. Myslite si alebo neviete mi poradit, ci je to naozaj tak? Ak tam pojdem aby sa na mna nepozerali, ze co od nich chcem a nevysmiali ma. 😏 Vopred vdaka za kaxdu radu.

pe_mi
24. jan 2024

Ahoj, môžeš požiadať a uvidíš,ako sa vyjadria.
Ak pozitívne,tak ti doplatia spätne rodičovský.

katie253
24. jan 2024

Ak je problém s imunitou dala by som žiadosť. Priložiš správy z vyšetrení.

pink_lady
24. jan 2024

musis mat najskor laboratorne vysledky, potom s nimi ziadaj