Budem mať nárok na materskú?

mytraja3
10. jan 2015

Ahojte mam otázku od 1.10.2014 pracujem zistila som že som tehotná som V 5 týždni chcem sa spýtať ak budem do konca tehotenstva robiť budem mať nárok na materskú? pred tým som bola na rrodičovsej

tanickaskorokubikova
10. jan 2015

@mytraja3 myslím že nie, odpracovaných potrebuješ tuším 270 dní a to nevychádza

mytraja3
autor
10. jan 2015

@tanickaskorokubikova ako nevychádza ak bude robiť cca do júla to je 270 dní

tanickaskorokubikova
10. jan 2015

@mytraja3 myslím že sa počítajú len pracovné dni, ale nie som si istá

mircalla
10. jan 2015

@mytraja3 Narok nemas, zamestnavatel z teba inak musi mat radost........

alenah31
10. jan 2015

@mytraja3 je to 270 kalendarnych dni, ano-malo by ti to presne vychadzat, aby ti narok na materske vyslo🙂 vies si to presne vypocitat, vezmi kalkulacku a zratas si to aj sama🙂🙂

vierocka888
10. jan 2015

Ahoj. Ja som volala na linku sociálky, lebo som si nebola ista ako to vlastne je... no a tam mi bolo povedané, že ak som zamestnaná skôr ako otehotniem a do pôrodu mi ide zmluva,automaticky mám splnenu podmienku 270 dní poistenia. Jedna sa totiž o kalendárne a nie len pracovné dni.

mytraja3
autor
10. jan 2015

@mircalla na stránke soc poisťovne je že 270 dní A ak budem do júla robiť je to 270 dní A ako radosť čo nikdy nikto ne otehotnel? Trošku nevhodná poznámka ale tu už som zvyknutá na vsetko

mytraja3
autor
10. jan 2015

@vierocka888 Hej? Takže ak budem robiť do pôrodu tak mám nárok?

tanickaskorokubikova
10. jan 2015

@mircalla zamestnávateľ sa nezrúti 😀 a myslím že je to neplánovane, to si človek nevyberie 😉

tanickaskorokubikova
10. jan 2015

@mytraja3 Áno Áno aj ja som to teraz pozerala, kalendárne dní sa počítajú takže v pohode stihaš.

mytraja3
autor
10. jan 2015

@tanickaskorokubikova presne tak je to neplánovane proste stáva sa no snáď si to kvôli zamestnávateľovi nedám zobrat

levma
10. jan 2015

ono aj zalezi, ci si bola predtym nezamestnana alebo si bola na materskej....

liebling98
10. jan 2015

@mytraja3 ak budeš mať dátum pôrodu po cca 27.6. 2015, splníš podmienku 270 dní nemocenského poistenia a materské sa Ti bude rátať zo zárobku za tie 3 mesiace odrobené v roku 2014.
Veľa šťastia prajem.

mytraja3
autor
10. jan 2015

@liebling98 no pôrod mám až september A prečo iba za tie 3 mesiace?

vierocka888
10. jan 2015

@mytraja3 aspoň tak mi to povedala tá pani na linke 🙂 ja keď chcem niečo zistiť tak volám im, lebo na nete je strasne veľa rôznych informácií a ja si potom neviem vybrať. ... Inak ráta sa ti tam aj prípadná PN alebo rizikové tehotenstvo. Aj keď dúfam že túto informáciu nebudeš musiet vyuzit; -)

mytraja3
autor
10. jan 2015

@vierocka888 dúfam aj ja tehotenstvo bolo neplánovane ešte zvažuje kedy to povedať V robote

mircalla
10. jan 2015

@mytraja3 Tak otehotniet mesiac po nastupe do prace.....asi by som si davala pozor.....najma potom ako by som x mesiacov (ci rokov?) bola doma na rodicovskej

mytraja3
autor
10. jan 2015

@mircalla Prosím ťa prestaň dobre keď mienis rypat radšej nekomentuje dobre...

mircalla
10. jan 2015

@mytraja3 Vies co mam pocit, ze niektore toto robia zamerne, len aby boli cely cas doma a nemuseli pripadne aj pracovat

liebling98
10. jan 2015

@mytraja3 lebo materské sa ráta z príjmu za predchádzajúci kalendárny rok (pri takýchto zamestnaniach, kde už budeš mať splnenú podmienku 270 dní nemocenského poistenia)

vierocka888
10. jan 2015

@mytraja3 no držím palce aby neboli žiadne komplikácie. Na jednej strane je dobré oznámiť to čo najskoršie, aj kvôli práci, ak je náročná tak by ťa mali preradit a aj aby mohli začať hľadať niekoho na tvoje miesto. Okrem toho pokiaľ to písomne neoznamis tak nemáš žiadne práva tehotnej zamestnankyne. Napríklad máš nárok na uvoľnenie z práce na lekárske vyšetrenie atď. Ja si nemyslím že si si mala dávať pozor alebo nwm čo. ... My s manželom veľmi túžime po dieťatku len sa nám zatiaľ nedarí a je to fakt požehnanie že sa vám to podarilo bez stresu a problémov. ... Nie je to nezodpovedne. 😉

mytraja3
autor
10. jan 2015

@mircalla moja zlatá vidím že máš deti A práve od matky by som niečo také nečakala že vypustí Z huby ale ako sa vraví podľa seba súdom iných nie? Si smiesna

mircalla
10. jan 2015

@mytraja3 No vidim, ze si som sa trafila🙂

mytraja3
autor
10. jan 2015

@vierocka888 nemám ťažkú robotu naozaj nedvíha ani ťažké ani nič A robím od 7 do 3 tak pohoda .no my sme naplánovali ale tak stalo sa čo sa obesim kvôli tomu?

nastasja25
10. jan 2015

PLáNOVANE,čI NEPLáNOVANE...ZAMESTNáVATELIA NáS MôžU ODžUBáVAť,niekedy treba aby aj zamestnanec šéfa..🙂pani si tomu asi rozumie

mytraja3
autor
10. jan 2015

@mircalla aj keby som si urobila 10 deti teba do toho veľké vieš čo. Trapka

mircalla
10. jan 2015

@mytraja3 Jasne - ved danovi poplatnici ti na to prispeju

vierocka888
10. jan 2015

@mytraja3 ber to ako dar a na blbé reči iných sa vykasli 😉

mytraja3
autor
10. jan 2015

@mircalla A ty keď si bola na materskej A rodičovskej ti to neplatili daňoví poplatníci? N3urazis má...pekný den

evittam
10. jan 2015

@mytraja3 Ahoj,ano rataju sa kalendarne dni a malo by ti to vyjst. A nejde o termin pôrodu,ale kedy nastupis na MD a to je min.6 tyzdnov pred pôrodom.
@mircalla A ty co zavidis?! Kto prispieval tebe,Mikulas?! Na co hadzes sproste komenty,ked nevies poradit k veci. Otazka nebola,co si o tom myslis.