Budem dostávať rodičovský, keď som na úrade práce?

nasa123
21. sep 2023

Dobrý večer jedna vec by ma zaujímala som na úrade práce a chceme z priateľom dieťa .že či budem dostavat rodičovský príspevok alebo materskú keď som na tom úrade ?
Žiadne blbe komentáre ja sa v tom nevyznám 😕

petamich
21. sep 2023

pred evidenciou na urade prace ste pracovali? ak ano ako dlho a kedy skoncil pracovny pomer?

ak nesplnate podmienky na matersku, tak budete mat narok po porode na nizsi rodicovsky prispevok, rodinne pridavky a prispevok po narodeni dietata

nasa123
autor
21. sep 2023

@petamich prácovala som rok predtým škola a brigády a skončila som pracovný pomer auguste na úrade som len mesiac

petamich
21. sep 2023

no ak je odpracovanych minimalne 270 dni za posledne dva roky (myslim pracu, kde sa riadne odvadzali odvody a platilo sa zdravotne poistenie) a zaroven otehotniete do 180 dni od ukoncenia pracovneho pomeru, tak je zena v ochrannej lehote a bude mat stale narok na matersku napriek tomu, ze pracovny pomer uz skoncil

musi byt ale splnena ta podmienka 270 dni a zaroven ta druha otehotniet do 180 dni

nikyball
22. sep 2023

@nasa123 matersku nie, ale nizsi rodicak.

zmrzlinka2021
22. sep 2023

@nasa123 a nechceš aspoň tri roky pracovať a až potom po svadbe riešiť dieťa?

nasa123
autor
24. sep 2023

@zmrzlinka2021 nechcem nikoho uraziť ale ja sa vydávať nechcem pre mňa to nie je priorita a mám pocit že to dieťa chcem hneď mám ten cit

zmrzlinka2021
24. sep 2023

@nasa123 Prosim ta, neber to v zlom, ale neriad sa emociami. Vies kolko zien takto konci zle? Ostavaju same, opustene, s detmi na krku? Nieco si vybuduj, pracuj, kup si vlastny byt a az potom ries dietatko.

nasa123
autor
26. sep 2023

@zmrzlinka2021 tak veľa nezarábam a by som si kúpila byť keby som šetrila a byty sú drahé tak o takých 45 rokov možno menej by som si mohla kúpiť

petamich
26. sep 2023

uprimne ono tuzba po dietati je jedna vec ale uzivit ho v pripade, ze to s partnerom nedopadne dobre je druha 🤷‍♀️ si evidentne mlada, nemas sa tak uplne kam nahlit a naozaj to nemyslime v zlom (hoc na to si sa nepytala a davame nevyziadane rady), ked ti vravime, ze fakt ma zmysel si vytvorit dostatocnu rezervu, aby si vedela fungovat aj bez partnera (pokojne aj v prenajme)

vler
26. sep 2023

@nasa123 tak pises ze vela nezarabas, si na urade prace-. Zda sa ze nemas financne zabezpecenie pre dieta ktore asi bude zivit priatel s ktorym sa nechces vziat. Toto vsetko su velke neistoty. Skutocne do takychto podmienok chces priviest dieta?!

zmrzlinka2021
26. sep 2023

@nasa123 ideš do veľkého rizika, že skončíš zle

nasa123
autor
29. sep 2023

Mám 20 do nedávna som pracovala ale z práce prepúšťali a zatiaľ chodím po brigádach .práce je veľa a priateľ chce nech sa prestahujem k nemu, a chce dieťa a ja tiež a naša láska je dosť veľká a nebojím sa že nebude postarané o dieťa. Len som sa pýtala či dostanem materskú alebo aspoň ten Rodičak . Pre mňa nie je priorita manželstvo aj bez toho vieme že patríme k sebe 🙂