Bude sa mi výška materskej počítať iba z píjmov?

katcenka
6. jan 2021

Ahojte. Vy ste tu take znale, som tehotna a TP mam koncom jula, kedze tu mame teraz tu covidovu situaciu, rozmyslam nad PN. Chcem sa opytat, ked pracujem u zamestnavatela vyse roka, do vysky materskej sa mi zaratava aj januarova vyplata alebo sa materska pocita cisto z prijmov za rok 2020? Dakujem za odpoved.

klarissa25
6. jan 2021

@katcenka len 2020..

khuliniova
6. jan 2021

@katcenka neviem čo sa zmenilo, ja keď som išla na md mi bola počítana z posledných mesiacov...

mogaa
6. jan 2021

@katcenka otázka je, či ťa gynekolog v 2mesiaci vypíše na PN a ďaľšia otázka či až do pôrodu......tehotenstvo a ani strach nie je diagnoza na PN.....a ak ťa na PN vypíše, v lepšom prípade ti dá vychádzky a inak seď doma lebo chodia kontroly aj tehotným

katcenka
autor
6. jan 2021

@mogaa nechcem sa dat vypisat do porodu....samozrejme ze budem sediet doma na riti u nas aj z roboty chodia kontrolvat, ci dodrziavame PN.... doteraz som to az tak neriesila, len ma nahnevalo, ze si po firme chodia ludia, ktori boli v uzkom kontakte s pozitivnou osobou ako by sa nic nedialo....

karin_kayka
8. jan 2021

Ja som otehotnela april 2020 s tym, ze som isla na PNku asi v maji. Tahala som PN az do nastupu na MD kvoli nevolnosti a pod. MD mi vypocitali z predosleho roka a robi sa to tak vzdy, ak mas predosly rok cely odpracovany. Ak by si nemala, pocita sa to inak.

katcenka
autor
8. jan 2021

@karin_kayka dakujem 🙂

mogaa
8. jan 2021

@katcenka len vieš , to že vám behajú po firme ľudia čo boli v kontakte s pozitívnym tu bude ešte minimálne pol roka.....ten vírus nezmizne sám od seba len preto že sa začalo očkovať.....situácia sa zlepší možno v máji alebo až v lete....lebo veľa ľud už bude premorených(budú mať mať protilátky) alebo veľa ľudí bude očkovaných.....dovtedy sa situácia nezlepší , stále bude veľa pozitívnych a už máme komunitné šírenie čiže zachytenie kontaktov nestačí lebo pozitívnych je 2-3x viac ako uvádzajú oficiálne čísla..... už teraz sa môžeš nakaziť od bezpríznakového nosiča čo ani netuší že je pozitívny a bol v kontakte s niekým od koho sa nakazil......

adri1221
12. jan 2021

Ahojte mam od pracovane v zahranici 2019-31.7.2020 rodim v druhej polovici roka 2021 mam narok na matersku za tieto dva roky?
Ked nastupim teraz do prace,aspon na 3mesiace dostanem aj tak vyratane zo zahranicneho prijmu?