Bude sa mi materská počítať zo všetkých zamestnaní?

monika2671998
7. mar 2022

Dobrý deň, chcem sa spýtať momentálne pracujem na dohodu ale odvádzajú mi nemocenské... Za posledné 2 roky som pracovala aj na TPP 3mesiace v Topoľčanoch a 3mesiace tiež na TPP v Lidli a predtým zas na dohodu... Viem, že budem mať nárok na materskú ale neviem či mi to budú vyratavať zo všetkých zamestnani za posledné 2 roky alebo z posledného zamestnania čo som teraz na dohodu, lebo ak mi to majú rátať len z posledného z dohody, tak to nebudem mať viac ako 150€ si myslím, to sa mi viacej oplatí rovno poberať len rodičovský... Stretli ste sa už niekto s takýmto niečím prosím Vás ?

petamich
7. mar 2022

kolko pracujes v tom novom zamestnani? kazdopadne su dve moznosti bud sa to bude pocitat z 2021 alebo ak si u tohto zamestnavatela zacala pracovat teraz 2022 a odpracujes u neho minimalne 90 dni bez PN/OCR...tak ti to vypocitaju z tejto dohody

kazdopadne ak ti materska vyjde nizsia ako rodicovska tak UPSVaR doplaca rozdiel

lilinka88
7. mar 2022

@monika2671998 ak máš v poslednom zamestnaní pred nástupom na MD, z ktorého si uplatňuje s narok, odpracovanych viac ako 90 dní bez PN a OČR, tak sa počíta z neho.
Ak sa nič nemenilo, pokiaľ ti vyjde nižšia MD ako je RP, z úradu práce ti budú doplácať do výšky RP