Bude mi pokračovať pandemický rodičovský, keď sa nezamestnám?

bodka2213
2. nov 2021

Zdravim vás , chcem sa opýtať jednu otázku 🙂

Som na predĺženom rodičovskom príspevku zo zdravotných dôvodov dieťaťa. Predĺžili mi na 1 rok.
Zachvilu mi to však končí, zamestnať sa zatiaľ nemôžem a ani nemám kde.
Bude mi pokračovať ešte ten pandemicky kým sa niekde nezamestnam ? aj keď bude mať malý 4 roky a bola som na predĺženom rodičovskom ? Budem mať vlastné nárok ? Ďakujem krásne 🤗

martinkatinka
2. nov 2021

Ak ti nikto neodpovie, zavolaj na UPSVaR a tam ti isto poradia.

jeltica
2. nov 2021

Ja si myslim, ze ano. Vsak ten pandemicky je vlastne ako keby nejake predlzenie rodicaku, takze si myslim, ze normalne to bude platit aj v tvojom pripade.

loginexistuje
2. nov 2021

ano budes mat pandemicky rodicovsky kym ho nezrusi vlada

nika1971
2. nov 2021

pokial viem, predlzenz rodicak zo zdravotnych dovodov dietata je do 6 rokov...to nie je ten pandemicky

jana005
2. nov 2021

@loginexistuje
@jeltica
@bodka2213
Nie, nebude ti pokračovať.
Pokračuje len tým, ktorí nemajú prácu a rodičak im končí, keď má dieťa tri roky alebo zo zdravotných dôvodov v šiestich rokoch.
Čiže keď ti končí teraz, keď má malý štyri, tak nemáš nárok na pandemicky

loginexistuje
2. nov 2021

@jana005 mas zle info dostuduj

loginexistuje
2. nov 2021

Nárok na RP COVID-19 patrí od kalendárneho mesiaca nasledujúceho po kalendárnom mesiaci, v ktorom zanikol zákonný nárok na rodičovský príspevok, a to v sume, v akej bol poskytovaný do zákonného zániku nároku. (napr. dovŕšením 3 rokov veku alebo ak podľa posudku už dieťa v rozpätí od 3 do 6 rokov veku ďalej nemá dlhodobo nepriaznivý zdravotný stav, dovŕšením šiestich rokov veku a pod.),

jana005
2. nov 2021

@loginexistuje ospravedlňujem sa za zlú informáciu

loginexistuje
2. nov 2021

@jana005 to je v pohode tak sa to vsetko casto meni ze clovek nestiha ani sledovat.
🙂

jeltica
30. nov 2021

Mozem sa opytat? Dokedy ten pandemicky budu vlastne vyplacat? Lebo vsak pandemicku ocr zrusili, tak ako je to s tymto?

jana005
30. nov 2021

@jeltica pokiaľ ho vláda nezruší. Môžu sa rozhodnúť zo dňa na deň,že koniec.
Zatiaľ ho však stále vyplácajú

martinkatinka
30. nov 2021

@jeltica pandemicku ocr nezrusili, upravili podmienky, aj PN, nezrusila sa, zmenili sa podmienky

jeltica
30. nov 2021

No tak nie, ze zrusili, ale upravili sa tie percenta a tym padom je to ako klasicka ocr vyplacane. Tak som to myslela.

martinkatinka
30. nov 2021

@jeltica ale nie pri OCR, iba pri PN je ena v percentach a vo vyplacani. Neplet pojmy