Aký dátum uviesť na žiadosti o odňatie RD?

tehulka2016
21. aug 2019

Ahojte, bola som na RD, ale od 2.8. som na MD. už mi prišlo aj rozdhonutie zo SP. Chcem sa spýtať, takú formalitu - do žiadosti o odňatie RD udávam nástup na MD s dátumom 2.8.? Okrem papiera zo SP musím ešte niečo doniesť na UPSVAR?

evittam
22. aug 2019

@tehulka2016 Odnat RD nie je možné. Ty len oznamis zamestnavatelovi pisomne aspon mesiac vopred ze prechádzas z RD na MD.

tehulka2016
autor
22. aug 2019

@evittam ale myslim co musim na upsvare nahlasit ze prechsdzam z rd opat na md, tak aby mi pozastavili rodicak ked mi uz pride materska, na ten datum sa pytam aky tam mam uviest

kikavadi
22. aug 2019

@tehulka2016 akurát včera som sla kvôli tomu na upsvar. Keďže nastupujes na MD 2.8., tak ešte v septembri dostaneš plný rodičovský príspevok, ten sa nekrati. Stačí len ten papier zo sociálnej poisťovne im dať, oni ho odfotia a nahodia do systému, kedy nastupujes na MD, to máš tiež v tom rozhodnutí zo soc. poisťovne napísané. Ešte potrebuješ občiansky preukaz a to je všetko.

tehulka2016
autor
22. aug 2019

@kikavadi super dakujem, takze ziadnu ziadost nemusim vypisovat. Dakujem

kikavadi
22. aug 2019

@tehulka2016 nie, netreba

sims122
25. aug 2019

@kikavadi prosim ta, tym papierom zo socialnej myslis potvrdenie zo socialnej ze idem na matersku? Ja by som mala zajtra dostat ziadost z gynekologie co poslem zamestnavatelovi. Cize po poslani ziadosti mi pride potvrdenie zo socialnej a az potom staci ist tam,tak? 🙂