Akú budem mať materskú?

sinlulienka
3. feb 2015

Dobry den, chcela by som Vas poprosit o informaciu. Nastupila som na matersku dovolenku 1.2.2014. Jej trvanie bolo do 26.9.2014. Odvtedy dostavam rodicovsky prispevok. Cakam babatko a termin porodu v sucanosti je 13. 7. 2015. Na matersku dovolenku by som mala nastupit pravdepodobne 1.6.2015. Chcem sa Vas spytat, ci ak by som uzatvorila ďalší pracovny pomer na ciastocny uvazok v marci 2015, ci by som mohla prijem z tejto cinnosti poberat aj pocas trvania nasledujucej materskej a z coho by sa mi nasledujuca materska ratala. Povodny pracovny pomer, na zaklade ktoreho sa mi vypocitavala prva materska, nadalej trva.
Vopred Vam dakujem za pomoc a odpoved 🙂

cicus007
3. feb 2015

Ahoj , no ak by si otehotnela až po 3 rokoch , tak máš zas materskú pol roka teda ( 65% z platu ) no ale teraz ak si tehotná opäť a neprešli 3 roky , tak nemáš nárok na materskú dovolenku len na rodičovský príspevok . Aspoň takto som ja o tom informovaná . Neviem či ti to pomôže 🙂

nonuska2611
3. feb 2015

nemusíš uzatvárať nový pracovný pomer ak ti pôvodný stále trvá..MAT sa ti bude počítať teda z pracovného pomeru ktorý stále trvá 🙂

dobromila1111
3. feb 2015

To nie je pravda, čo napísala cicus..🙂

gapa
3. feb 2015

čo píše cicus nie je pravda.
Ak by si mala čiastočný prac.pomer a z neho by si na md nenastúpila a pracovala=mala vym.základ aj počas čerpania MD v pôvodnom pp, tak to nevadí na nárok na materské z pôvodného zamestnania. Nárok sa posudzuje z každého nem.poistenia samostatne a ten pôvodný je už dlhodobý.

anketkarka
4. feb 2015

neviem to urcite, ale pre narok na novu matersku z platu musis mat odpracovane asi 270 dni a z toho platu sa Ti bude vypocitavat materska. ak nemas odpracovane tolko v priebehu (nie som si ista) 2 rokov, tak nemas narok na materske, len na rodicovsky prispevok