Ako vypočítam začiatok materskej dovolenky?

xlolax80
7. aug 2013

Podla akeho datumu porodu vam vypocitali nastup na matersku? podla datumu porodu vypocitaneho podla dna poslednej menstruacie alebo podla datumu porodu odvedeneho z velkosti/merani dietata? Lebo mne jedna lekarka urcila 14.11 podla dna poslednej menzes a druhy lekar 10.11. podla velkosti dietata. tak teraz neviem, kedy mi zacne materska dovolenka, nech si mozem dovtedy vycerpat dovolenku.

babulina
7. aug 2013

na matersku som isla podla terminu urceneho na zaklade dna poslednej MS, aj ked dcera bola o dva tyzdne mensia a syn zas o tyzden vacsi, realne mi termin porodu nikto neposuval

karinkaeich
7. aug 2013

pozri do tehu knizky, tam sa pise termin porodu a podla neho lekar vypisuje papiere, tym padom je aj nastup na md 😉

simca06022011
7. aug 2013

na matersku ta vypise tvoj lekar, nie dalsi.. vyocita ti termin podla MS a urcite nastup. Nik to uz viac nebude posuvat, aj keby sa dieta narodilo v inom termine, nastup bude taky ako urci.

maminka2013
7. aug 2013

na materskú ide žena podľa dátumu, ktorý určí lekár na základe poslednej menštruácie.. v tehu knižke by si mala mať tento dátum ako prvý - príp. niektorí lekári si ho ešte i zvýraznia, aby vedeli ak sa náhodou "objaví" i iný dátum napr. podľa sona .) zvyčajne podľa poslednej menštruácie býva i taký najneskorší, i keby sa dieťa narodí skôr či neskôr.. 😉