Ako vybaviť rizikové tehotenstvo a PN na úrade práce?

kristinagyetvenova
30. aug 2019

Ahojte chcela by som sa Vás spítať že ked som povedala na úrade práce že som rizikovo tehotná vravela že mám 3 dni do odozdanie o potvrdení PN od ginekologa a ten papier ešte niekde treba okrem /radu zobrať a ako to vlastne je ten proces ???

veronikaszabova
30. aug 2019

@kristinagyetvenova iba na UPRVaR, aby si sa nemusela chodit hlasit.

evittam
30. aug 2019

@kristinagyetvenova Aky proces? Odovzdas ich potvrdenie o PN a dalsie na SP. To je vsetko.

evittam
30. aug 2019

@veronikaszabova A nie aj na SP aj ked nema narok na platenu PN -pravdepodobne. Pokial viem UPSVaR ma zvlast tlačivo na PN.

veronikaszabova
30. aug 2019

@evittam ked bola mama na urade prace, tak niesla ten ich papier PN iba k nim -- nemusela sa hlasit.
Nedostavala € za PN, ale jej prizvukovali ze kontrolu moze mat - ked ju nenajdu doma a nebude u lekara, vyradia ju na 6m z evidencie.
Na SP nic neniesla.

evittam
30. aug 2019

@veronikaszabova Aha. Dik za info. Toto som este neriešila.😉

veronikaszabova
30. aug 2019

@evittam hej, dali jej papier, ktory jej vypisal lekar.
Teraz som na vazkach s tou SP, musim sa jej spytat ;) lebo logicky by ho tam mala zaniest 🙂

kristinagyetvenova
autor
30. aug 2019

aha tak ked pojdem papierom PN na urad a mám termín tam na budúci mesiac tak už nemusím isť na podpis alebo či???

evittam
30. aug 2019

@kristinagyetvenova Treba kazdy mesiac dokladovať že PN trva.

kristinagyetvenova
autor
30. aug 2019

aha takže aj napriek tomu budem musieť každý mesiac tam chodit

ukulela
30. aug 2019

@kristinagyetvenova ved sa opytaj, ked prinesies PNku

kristinagyetvenova
autor
30. aug 2019

okej aj tak ďakujem

mamamima
30. aug 2019

@kristinagyetvenova u nas na urade sa mesacne uz nic nedokladuje, ak ti pn trva co sa predpoklada kedze si tehu, tak prinesies az rodny list, a pn na soc poist urcite nie. je to tlacivo vyhradne pre ucely up

mamamima
30. aug 2019

@kristinagyetvenova na soc poist hlasit nic nemusis, je to tlacivo vyhradne pre ucely UP, hlasit kazdy mesiac trvanie sa u nas vôbec nemusi, kedze si tehu o to vacsi predpoklad ze nou aj budes. A na PN tlacive mas poucenie kedy musis odovzdat zaciatok koniec trvanie vôbec.