Ako vybavím invalidný dôchodok počas rodičovskej?

christina123456
2. okt 2013

Ako je to s vybavovaním invalidného dôchodku počas rodičovského príspevku ? Existuje nárok na oboje naraz? Alebo ak priznajú dôchodok, tak sa rodičovský ruší?

obcansr
2. okt 2013

no mala by si dostávat aj rodičák aj invalidný ak niečo nezmenili

elise
2. okt 2013

aj dôchodok aj rodičák dostaneš ale štát počas rodičáku za teba neplati odvody na dôchodkové a neráta sa ti to ako obdobie do starobénho dôchodku (aj ja to mám )

m_ij_ka
2. okt 2013

no ja si tiež myslím, že budeš dostávať aj rodičák aj invalidný dôchodok . Ak si si neni istá popýtaj sa v Sociálnej poisťovni🙂

ejmi25
3. okt 2013

elise ale mne povedala,ze sa to rata

dena1973
3. okt 2013

Máš nárok aj na RP a na ID. RP vypláca ÚPSVaR a ID zase SP. Sú to dve rozdielne inštitúcie a aj dve rozdielne dávky, ktoré vôbec nemajú spoločný súvis. Rodičovský príspevok patrí na dieťa a invalidný dôchodok zase tebe, takže z toho vyplýva nárok na obidve dávky.... 😉

lucula73
3. okt 2013

ja som si vlani vybavovala,bola som na Rd.máš nárok aj na to,aj na to..............ak ti teda invalidný priznajú............len je tam nevyhoda,že berú do uvahy ten biedny rodičák,čo sa patrične odrazí na výške inv.dochodku..... 😝

zuzu1988
20. máj 2014

@lucula73 - len je tam nevyhoda,že berú do uvahy ten biedny rodičák,čo sa patrične odrazí na výške inv.dochodku....to snad nie ? to aby som čakala do skončenia RD. 😖