Ako ukončiť rodičovskú dovolenku?

martinadovcikova
17. jún 2013

Dobrý, chcela by som sa spýtať, končím rodičovskú dovolenku a chcela by som vedieť či mi ukončenie má urobiť náš personalista alebo musím isť osobne na úrad práce si to ukončiť. Ďakujem

liz_lemon
17. jún 2013

kto je na RD, ty alebo personalista?

kissova
17. jún 2013

jediná tvoja povinnosť je nahlásiť sa na úrad práce, ukončené to budeš mať automaticky

zuzka38
17. jún 2013

nestastne navolena otazka.. mozeme len predpokladat, si zamestnana, ale po skonceni RD ta neprijmu spat, takze preto tam splietas aj urad prace? ak ti daju vypoved, tak s vypovedou musis osobne na urad prace, to za teba nikto iny nespravi... drzim palce

danar13
17. jún 2013

Rp konci po dovŕšení 3 rokov dieťaťa,UPSVaR tí vystaví len potvrdenie a s ním potom na UPSVaR ale na oddelenie nezamestnanosti a do zdravotnej poistovne.

dejnas
17. jún 2013

veľmi málo informácií si poskytla, ak chceš poradiť 😒 ... vo všeobecnosti RD končí dňom dovŕšenia 3 roku dieťaťa... úrad práce z vlastného podnetu zastaví vyplácanie RP podľa zákonných podmienok....tam netreba žiadnu oznamovaciu povinnosť.... tebe ostáva povinnosť oznámiť zmenu v sociálnej poisťovni... a potom - buď nastúpiť do zamestnania alebo zaregistrovať sa na úrade prace, keďže neviem, či ti pracovný pomer trvá naďalej, či nie....