Ako to je s predĺženým rodičovským kvôli chorobnosti?

9. dec 2022

Ahojte,ako to je s predĺženým rodicakom do 6 rokov dieťaťa kvôli chorobnosti?S malým 3r navštevujeme alergologa,je alergik,býva často chorý.Ked ho dám zdravého do škôlky,za pár dní zas niečo dostane od detí a zas je doma.Uznali by mi predlzeny rodicak?Dáva sa aj neaky príspevok do tych 6 rokov?A to potom len na 4 hodiny môže chodiť do škôlky?

tehulka2011
9. dec 2022

Ahoj, neuznali, toto ma bohuzial kazde druhe dieta.

mogaa
9. dec 2022

Tam musí byť diagnóza, nie častá chorobnosť....teda ak má dieťa preukázatelne (testami) oslabenú imunitu a lieči sa u imunológa.......

veronika3110
9. dec 2022

Toto je bežne, že deti sú často choré keď nastúpia do kolektívu.. to by boli na predĺžením všetci.. a už tu minule riešili že neuznali ani závažnejšie prípady ako zvýšená chorobnosť..
ešte si mozes vybaviť že budeš ako osoba starajúca sa o dieťa do 6r

bublinka1426
9. dec 2022

toto ma kazde dieta pokial vyslovene nema imunodefekt ale to vam povie az imunolog a serologicke vysetrenie

patulka410
9. dec 2022

Môj je alergik a preto mi dr povedal,že tým,že má také výsledky naňho skočí každá choroba,čo ide okolo a hneď ma soplik ,kašeľ ,bla bla...tento rok(od septembra ) bol doma už 40 pracovných dní , 3x som presúvala očkovanie,lebo ešte nebol 2 týždne zdravý . Mám ho nechať doma mesiac,aby bol zdravý aspoň 21 dní vkuse . Ale na predĺženy rodičak to nie je určite . Tam treba ozaj diagnózu nejakú . A čím viac lekárov a potvrdení ,tým lepšie . Žiadosť si kľudne treba dať,ale neviem či to vôbec výpisu v takomto prípade 🤷

zuzkaa1991
9. dec 2022

Ak je platený predlzeny rodicak moze dieta chodiť na cely den plus mozete.pracovat ;) a neplateny predlzeny rodicak (starajuca matka do 6r) dieta moze len na 4hod. Chodit do škôlky

bublinka1426
9. dec 2022

@patulka410 to by sme asi kazda potom ostali doma. aj u nas tyzden skolka tyzden doma.

bublinka1426
9. dec 2022

@zuzkaa1991 len niekedy lekár vyslovene môže napísať neodporúča plne začlenenie do kolektíva na 8 hodín, max na 4hod a to možno so škôlkou úrad kontroluje. ktovie

matabb73
9. dec 2022

Jedine keby mal potravinové alergia, vtedy možno. Kamarátka mala na syna predĺžený, ale on mal silnú alergiu na mlieko a na ďalšie potraviny. Až tak silnú, že mu hrozil anafilaktický šok. Takže s nim najprv bola doma cely deň a potom chodil len na pol dňa, ale v škôlke nejedol. V takomto prípade je to oprávnené. Pri bežných alergikoch nie. Aj moja dcéra má alergie a býva časti chorá a ona chodila normálne do škôlky a ja som pracovala.

patulka410
9. dec 2022

@bublinka1426 veď vravím,že na toto by som ja ani neskúšala ,ale skúsiť mamička môže. Ja napríklad som na predĺženom rodicaku. Ale s druhou,pretože sme 2x skončili po anafylaktickom šoku v nemocnici . V každom jedle v škôlke je niečo,čo nemôže. Aj syn má adrenalínové pero a potravinové alergie,ale nie toľko . Čiže pri ňom som to neriešila ,ale ona má kadečo,tak som skúsila . A teda som aj rada,lebo môj zamestnávateľ by mi netoleroval toľko očr ( nie nemáme babky,dedkov a manžel je doma malo ) . Ja len vravím,že skúsiť môže,ale treba viac lekárov a ideálne aj viac diagnóz . Aspoň mne to tak bolo prezentované .

bublinka1426
9. dec 2022

@patulka410 to co pises je uz uplne ina kava.