Ako to bude s materskou, keď nastúpim do práce?

angelina111
12. feb 2012

nevie tu niekto ci mi materska zostane cela alebo sa mi znizi?ci sa mi vlastne oplati nastupit do prace.matersku poberam od soc.pois.s prace a este 3 mesiace by som mala narok na matersku od zamestnavatela.neviem ako to je teraz po novom.vopred dakujem

liz_lemon
12. feb 2012

materska od zamestnavatela? to je nejaka blbost

jasminet
12. feb 2012

matersku vyplaca socialna poistovna, nie zamestnavatel.
po jej skonceni dostanes rodicovsky prispevok od uradu prace soc. veci a rodiny.
chces nastupit do prace pocas poberania materskej ci az po jej skonceni, cize po nastupeni na rodicovsku dovolenku? ak az pocas rodicovskej, tak tusim ti ostava cely rodicovsky a mozes pracovat bez toho aby sa ti znizil

evka68
3. mar 2012

Ak sa počas materskej dovolenky vrátiš do pôvodného zamestnania, strácaš nárok na vyplácanie materského od sociálnej poisťovne. Ak prestaneš poberať materské, máš nárok popri zamestnaní poberať rodičovský príspevok do 3 rokov dieťaťa.
Ak uvažuješ o návrate do pôvodného zamestnania, oplatilo by sa ti uzavrieť novú zmluvu s tým istým zamestnávateľom na dobu určitú na obdobie, kým sa neskončí materská dovolenka. V tom prípade o materský príspevok neprídeš. Po prechode na rodičovský príspevok už môžeš pracovať aj na pôvodnú pracovnú zmluvu, popri ktorej si bola na materskej dovolenke.
Podrobnejšie vysvetlené to nájdeš tu: https://sites.google.com/site/pracanamaterskej/...