Ako si užívate rodičovskú?

6. nov 2022

Baby ako si užívate rodičovskú . Hrozne to letí ,stále som s nim. Priznám sa už mi začína prepínať mierne. Či je to tým že ho stále kojim aj v noci aj 5krat. Nechodím nikam bez neho
Vyzerám hrozne ,nepacim sa sama sebe a najviac čo má trápi že nemám príjem . Som závislá na mužovi. Malý mal rok ako si mám privyrobiť keď som robila ako predavačka ,iné neviem

doriiis
6. nov 2022

Dieťa do jasli alebo dohodnúť stráženie a šup do roboty

zapalkazapalkova
6. nov 2022

Potrebujes si privyrobit?
Ja mam 2 deti 3r a 1r a chodíme na stretnutia (podporky) raz za týždeň alebo mam kamošku s kt sa stretávam ci ma tiež 2 deti. Teraz som sa začala učiť aj jazyk 😅. Ale raz za čas ich nechám mužovi a idem na 2hodky na wellness si sestrou alebo vypnem inak. Podľa mňa je to dôležité obdobie kedy sa deti formujú a učia hranice a nové veci a nechcem aby ich to učil niekto iný. A nikto to to už nevráti ten čas keď boli malé a mali ste toooolko času pre seba.

zuzanockamt
6. nov 2022

Keď malo dieťa rok, nastúpila som späť do práce a manžel na materskú na pol roka. Výborné rozhodnutie.

doriiis
6. nov 2022

Presne tak...to ako sa niektoré matky opúšťajú na materských je katastrofa.Ked sa žena cíti na materskej ako autorka treba zdvihnúť zadok a riešiť to.Ist pracovať,napr

barbora19911
6. nov 2022

No ja asi nikdy nepochopím tieto sťažnosti ...ja si materstvo uzivam plnými dúškami nikdy som nebola taká spokojná ako teraz ..ale teda asi veľa závisí od toho ako to máte doma nastavené...ja teda každý deň nevarím a ani neupratujem ...ráno vstaneme spravíme si raňajky a ideme von buď na ihrisko, detský kútik, v Tatrách je strašne veľa aktivít pre deti ..alebo ideme na kúpalisko wellness, tam sa aj najeme ..ja som sa proste v materstve našla a milujem to ..ale ja som už pred dieťaťom vedela že budeme žiť aktivne a nebudeme sa nudiť keďže ja som človek čo neobsedí na jednom mieste ..každý deň sa musi niečo diať, keď bolo celý október krásne tak sme boli celý mesiac vonku v prírode. Ja aj vymýšľam aktivity keď sme vonku skakat cez lístia, veď s deťmi sa dá toľko robiť vymýšľať hrať vyrábať doma keď je skarede počasie a uzivam si to a všetko s tým spojené ❤️

maranta_leuconeura
6. nov 2022

Nie je povinne byt doma 3 roky, je to moznost. Ak ti to nevyhovuje, vrat sa do prace. Neboj sa, dietatu sa bez teba alebo v jasliach nic zle nestane. V zahranici sa bezne od deti odchadza po par mesiacoch a ziju tam stastnejsi, mudrejsi a bohatsi ludia ako na Slovensku ;)

lalala94
6. nov 2022

Možno by stačilo, ak by si skončila s dojčením, dieťa dala mužovi a ty si išla po svojom - na kávu, na masáž, kde len chceš. To by si mala hneď iné pocity.

autor
6. nov 2022

@maranta_leuconeura horšie je že som dostala výpoveď (po 2rokoch zmluvy) a až na to ostala tehotná , tak nemám kam vrátiť

autor
6. nov 2022

@zuzanockamt musím prestať kojit . Nedarí sa mi ,uspavam ho tak aj cez deň . On je tak naviazaný

zuzanockamt
6. nov 2022

Autorka
Ja som nedojčila a ešte pred tehotenstvom som bola s manželom dohodnutá, že sa vrátim do práce čím skôr, chcela som ísť hneď po MD, no nedalo sa.

hederamonstera
6. nov 2022

@barbora19911 to ze ty si sa v tom nasla, ti gratulujem. Nie vsetky sa v tom ale najdu, to by si mohla pochopit.

Ako si uzivam? Neviem, pre mna je to strasna nuda, sebaobeta a drina. Byt zienka domaca je pre mna uplna hroza. Nie, nedavam to malemu pocitit, skor trpnem, ked spi alebo tak osamote pri inej cinnosti(ako varenie a upratovanie). Stale dokola tie iste veci, snad sa to zlepsi, ked bude vacsi (ma 8m), uz bude chodit sam a nebudem ho musiet vsade vlacit(ma cez 11kg) a pod. Ked mi da muz “slobodu” na hodinu dve, aj tak nic nespravim lebo chcem za ten kratky cas stihnut vsetko na co mam chut. Sla by som aj skor do prace, proste aby som odtialto vypadla aspon na chvilu, ale som tehotna a nechcem, aby ho vychovaval niekto cudzi. Uvidime co bude dalej

Aj teraz, maly spi, tak som povysavala a poumyvala dlazku(100m2 a to je len prizemie, horne poschodie nestiham), a na chvilu som si sadla a uz som na nervy, ze zasa musim ist varit a zaspinit tu kuchynu, co som rano vydrhla. Nehovoriac, ze ma tam caka zasa plny kos pradla, chudaka psa ktoreho treba okupat a toto vsetko ked spravim, caka ma to iste kolecko odznova.

lauriik
6. nov 2022

@barbora19911 a preco by malo vsetci byt najstastnejsi doma s detmi? Ved niekomu to vyhovuje a niekomu nie. Ked nie treba to riesit.

Ty to tu opisujes ake je fantasticke byt v detskom kutiku alebo na ihrisku. Napriklad ja som vzdy trpela ked som bola s detmi na ihrisku a nechapem, ze niekto si to uziva 😅 A to, ze ma mama vela aktivit este neznamena, ze bude na MD stastna. Niekto proste potrebuje k svojmu stastiu aj nieco ine ako detske ihrisko a kupalisko. 🤦🏼‍♀️

1gabriela13
6. nov 2022

@hederamonstera tak potom načo budeš mať druhé dieťa ? Ako,ja ťa plne chápem že nie každá žena je nato stavaná,ale sťažujes sa a si tehotná. Pri dvoch deťoch to bude väčší zaberak.

barbora19911
6. nov 2022

@hederamonstera a načo sa takto tyras upratovaním ? Môže to aj manžel spraviť napr 🙂 u nás to tak funguje ..a chlapi by si mali uvedomiť že ženy niesu stroje a že byť na materskej je práca 24 hodin ...takže áno aj mne by preplo keby takto dokolečka by som žila 3 roky ..proste vydiskutovať s manželom ...a ešte k tomu v noci vstávať ? A cez deň fungovať ? To by ti muži mali bozkavat a nosiť ženu na rukách že to zvládla aj v noci aj cez deň a ešte byť v pohode a usmiata :D ..to je na zrútenie ..vravím my sme si to vydiskutovali pred manželstvom a pred deťmi ako to bude u nás chodiť manžel neprotestoval ..ako príklad som mu nechala oliviu po pôrode aby vstával ku nej v noci a fungoval cez deň ..a stačili dva 2 dní a pochopil ako to je náročné ...takze každému toto odporúčam pred manželstvom si to vykomunikovat ako to bude počas materskej ..koľko je tu tém na koníku aké je materstvo náročné a ako to ženy nezvládajú ..podľa mňa by stačilo len zvoliť z požiadaviek ,toľko neupratovat zapojiť manžela 🙂

hederamonstera
6. nov 2022

@1gabriela13 aby nebol maly sam. Ja nepisem, ze maleho nezboznujem, a aj sa velmi tesim na druhe, len tuto epizodu materskej chcem mat za sebou, decka vacsie a opat svoj zivot. Tesim sa na ne ked budu vacsi, na vylety s nimi a pod. (To sa vyhnem aj domacnosti). Ale toto babatkovske obdobie je strasna nuda. Pre mna

lalala94
6. nov 2022

@hederamonstera bože, ty si to napísala za mňa, ale s tým rozdielom, že moja má tri mesiace a utešujem sa tým, že aspoň to novorodenecké obdobie je preč. Mňa toto bábätkovské nudné obdobie absolútne nebaví. Ja neviem, ale podľa mňa sa s takýmto malým dieťaťom ešte nedá robiť dokopy nič, iné je to už so starším. A najhoršie je (aspoň pre mňa), že večer nevidno po mne nič - aj keď upracem, to nie je pre mňa naplnenie. 😃 Ja som si aspoň začala robiť vodičák a na večer občas nechám dcéru manželovi a zakývam im - sem-tam idem na masáž alebo zacvičiť si a keď mám z autoškoly teóriu (síce online z domu), tiež je s ňou on. Ja by som inak asi úplne otupela, a to som doma len štyri a pol mesiaca. 😂 Podľa mňa by mala občas vypnúť každá žena, lebo potom to môže dopadnúť ako u autorky.

petamich
6. nov 2022

velmi si ju uzivam 🙂 hlavne vdaka tomu, ze manzel aktivne participuje na starostlivosti a mam dost casu na vlastne aktivity a seba-realizaciu, v opacnom pripade (napriek tomu, ze som aktivny typ, stale sme vonku, chodime plavat, cvicit, hrat sa s detmi) by mi z toho nespania, stereotypu asi preplo a s jakotom by som usla od rodiny

takze si toto obdobie uzivam, lebo uz sa nezopakuje maly je len rok a som aktualne jeho stred vesmiru, hoc lubi aj manzela, svokrovcov a bez problemov s nimi stravi aj cely den (ma rok a cosi) a zaroven som sa v materstve nenasla, ze by som zazivala extaticke stavy a pocit naplnenia a tesim sa opat do prace (dalsie deti neplanujeme)

hederamonstera
6. nov 2022

@barbora19911 bohuzial moj drahy ma toho tiez dom, praca (zivnost) + stale nieco okolo domu. Obcas pomoze, ked uz fakt privelmi frflem ako mi to tu leze na nervy😂 ale to zoberie maleho von (za kamosmi do krcmy, takze pre neho win win) a ja neviem co mam teda skor robit🙈 a hodina uleti ako nic

hederamonstera
6. nov 2022

@lalala94 ani nehovor, v 8m ziadna zmena😂 aj ked maly stvornozkuje, proste nuda. Ked uz bude chodit, budeme vonku

lalala94
6. nov 2022

@hederamonstera a to som sa utešovala, že keď bude konečne loziť, tak to bude lepšie. No nič, asi si ešte obe počkáme. 😂

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
barbora19911
6. nov 2022

@hederamonstera ja by som mu tu krčmu zatrhla a spravila by som to naopak on nech upratuje vari doma a ty choď na kávu kľudne aj s malým alebo do wellnesu alebo do kútika 🙂 prečo len žena musí stále byť doma a upratovať variť ? Je 21 storočie a s ním aj veľa možností 🙂

barborachors
6. nov 2022

@barbora19911 mozno preto, ze nemaju taku financnu situaciu, aby baba mohla behat po kavach a welnesoch... nie kazdy si moze bezproblemove materstvo uzivat, prave skrz financie. Ona je doma lebo mozno nema na tie kavy, kapisto? A varit mozno vari tiez preto ze nebudu riesit restiky a donasky, nie kazdy si to moze dovolit.Tak nechodi a vari doma.A zajeda to mozno vsetko, lebo jedenim riesi tie problemy a tak dokolecka dokola. Mne je jej luto, a tebe ja doprajem, aspon vidis ake stastie mas 🙂

deni97
7. nov 2022

Nemôžem povedať že by som si vyslovene užívala. Ale snažím sa užívať si malého ako s len dá a brať to tak ako to je keďže je to moje druhé a predpokladám že posledné dieťa. Môj muž robí krátky/dlhý týždeň 15 hodín denne takže si vieš predstaviť čo to mám. Nevravím že sme na tom finančne najhoršie a momentálne zdražovanie všetkého sme aj my pocítili. Každopádne stále sa snažím nájsť si čas pre seba, nech to je raz mesačne kaderníčka, kozmetička a nechty. Ale materstvo mi aj tak začalo liezť na mozog, málo kontaktu s cudzími ľuďmi atď. Preto som začala pracovať v sietovom marketingu a zatiaľ som spokojná - kontakt s inými ľuďmi, aspoň chvíľu denne riešim niečo iné ako deti a ešte si aj zarobím co je len +

jane001
8. nov 2022

Da ti manzel pocitit, ze nemas prijem alebo si to beries len ty? Ja osobne som si materske uzivala hlavne tu druhu. To sme uz boli vo svojom (prenajatom 🙂 ), kojila som oboch. Prveho 23 mesiacov druhu 18 mesiacov. Treba si najst cas aj na seba. Zapajat manzela do starostlivosti. Mozno ak nevie prebalovavat tak aspon na prechadzky aby si ty mala cas na seba. Najst si mamicku v okoli na spolocne prechadzky alebo navstevovat priatelov a rodinu pravidelne. Pre mna bol tachši navrat do prace. Sklbit pracu s detmi nieje vzdy jednoduche...

kaca222
8. nov 2022

@zuzanockamt rovnako plánujeme. Ja do roka doma a robiť pár hodín týždenne čo sa s mužom prestriedame, potom on nastúpi na materskú

27ivana
8. nov 2022

@lauriik presneeeee...nenavidim detske ihriska a kutiky a mamickovske debaty tam. Vzdy som to pretrpela. 😄
Tobol krasny pocit, ked som mohla sediet na kave a deti uz mohli byt na ihrisku same

17alexis
8. nov 2022

Som este len na MD, ale velmi si to uzivam. Popritom este robim z domu.

kata305rina
8. nov 2022

@barbora19911 nám pomáha z deťmi celá rodina, pri dcére to bolo ale náročné , aktivity sa dajú vymýšľať aj chcieť no ona to odmeita , až raz sme sa snou dostali na kúpalisko , čo ona dokáže stvárať , ale ináč áno snažím sa využiť jej svetle chvíľky keď sa snou dá , ale aj návšteva ihriská sa vie zmeniť na katastrofu ,má takú povahu ,teraz druhé bábo úplne iné ,snim sme zmäkli svadby aj prechádzky v kočíku , no veľa záleží aj na deťoch tak som to chcela povedať ,manžel aj staval v noci ku malej ale nedal si rady tak som bola hore aj ja , veľa krát obaja , no keď sa to dalo že som to zvládla sama radšej som šla inde do izby nech sa vyspí , on v práci musí , ja doma nemusím ,základ je prežiť 🤣 nám robota neutecie ,urobí sa či už nám snou pomôže keď príde z práce ale skôr si myslím že pani ničí že je 24 hodín doma ,síce jej manžel aj pomôže no ona to stále vníma , veľa nás ničia len myšlienky , takže taký pracovný reset by pomohol ,no dá sa aj inak , malý určite už aj papa ,tak nakojiť ísť von a nechať ho z manželom ,on ho nakrmi, a ak bude ako naša ,bude schopná byť 5 hodín hladná aj týždeň v kuse lebo od nikoho nebude jesť len od maminy

alanko20
8. nov 2022

@barbora19911 lebo financie. Nie kazda rodina ma denne na kaviarne, obed v restauracii, detsky kutik a wellness. Doprajem. Nezavidim 🙂❤