Ako sa mi vypočíta materská?

melka24
12. sep 2012

Ahojjte kočky, potrebujem poradiť!!
Čakám bábatko 😀 a termím porodu mám na 14. februára, som nepretržite zamestnaná už skoro päť rokov, ale terajší zamestnávateľ mi nechce predĺžiť zmluvu 🙄 , takže pracujem do 31. októbra 2012, chcem sa spýtať kebyže som nastúpila ešte od 1.10.2012 do konca tohto roka ku druhému zamestnávateľovi s platom okolo 1100 € v hrubom, ale ešte v októbri by som pracovala u dvoch zamestnávateľov, z ktorého príjmu by sa mi rátala materská, lebo teraz momentálne zarábam tak 450 € v hrubom, ďakujem za odpoveď veľmi si to cením 🙂 🙂 🙂

tynamartina
12. sep 2012

Materská sa vyrátava s predchádzajúceho roku,čiže ked porodíš v roku 2013 tak z roku 2012 . Ak budeš u nového zamestnávatela a teda budeš mať nové nemocené poistenie musí trvať najmenej 90 dní aby ti to vyrátali s toho.

barbade
12. sep 2012

Materska sa vypocitava z celorocneho prijmu za uplynuly rok? Urcite?? Neviem preco, myslela som si ze len za posledne trebars tri mesiace, alebo volaco take...
Kedy sa vlastne vyplaca prvy prispevok materskej? Ak na matersku nastupim v decembri a budem rodit v januari, az vo februari mi pride materska, alebo ako to vlastne funguje? Nemam sajnu ☹

amanra
12. sep 2012

- ak nemocenské poistenie zamestnanca trvalo nepretržite najmenej od 1. januára kalendárneho roka predchádzajúceho kalendárnemu roku, v ktorom vznikol dôvod na poskytnutie materského, rozhodujúce obdobie na zistenie DVZ je kalendárny rok predchádzajúci kalendárnemu roku, v ktorom vznikol dôvod na poskytnutie materského -
toto je zo stranky socialnej poistovne a znie to na prvy pohlad hrozne 🙂 v preklade to znamena ze sa ti materska rata za predchadzajuci kalendarny rok cize ak odides na matersku povedzme 1.1.2013 rata sa ti za rok 2012 ale ak by si odisla na matersku napr. 31.12.2012 tak sa ti rata este za rok 2011 cize nie je dolezity termin porodu ale den odchodu z prace, ine je to ak si nebola zamestnana celych 12 mesiacov za posledny rok ale to si ty bola ak to spravne chapem

maznacik40
24. sep 2012

babule mozem sa opitat ja , do prace som nastupila 9.1:2012, od augusta som na PN , termín mám až začiatok apríla 2013 , ako sa potom ráta materská v hrubom som mala okolo 400eu, dakujem pekne za odpoved🙂