Ako postupovať pri uplatnení rodičovského v Čechách?

lubka231
18. dec 2012

Je tu niekto kto mi vie poradiť ako mám postupovať ak chcem dostávať rodičovský príspevok v Českej republike. Manžel dostal pracovnú ponuku v ČR a ja budem na rodičovskej. Všetci sa sťahujeme do ČR. Teraz dostávam rodičovskú tu na Slovensku. Poradíte mi kto s tým má skúsenosti, kde sa treba hlásiť, aké doklady nám treba. atď. Ďakujem všetkým za pomoc

baklik
18. dec 2012

no tak to neviem, ci budes mat narok. oni maju iny system... vsak si nechaj normalne slovensky rodicak, nech ti chodi na SK ucet a kartou mozes platit aj vyberat v zahranici

annidze
19. dec 2012

Ahoj, pozri si tu http://portal.mpsv.cz/soc/ssp/obcane/rodicovsky... alebo si skús zavolať priamo na úrad práce, pod ktorý budeš podľa bydliska patriť

kristiii
19. dec 2012

podla nového zákona platného od 1.10.2012 musí žiadatel aj dieťa splňať podmienku trvalého pobytu v čechách takže si nemyslím že budeš mať naňho národ v ČR ak sa tam ešte len chystáte sťahovať

sachmetttt
19. dec 2012

ahoj nebudeš mat narok musíš tu mat platené poistenie a hlavne trvalý pobyt ..U nás to fungovalo tak že kým som si vybavila trvalý pobyt tak mal rodičovák na seba manžel ale on je čech a má trvalý pobyt...ja by som ho nechala asi posielat zo slovenska.. ak sa rozhodnete na trvalo žit v čechách tak to riešte ..Ináč upozornujem ak budeš mat v čechách trvalý pobyt nemáš narok na porodné zo slovenska.. ak budeš mat v čechách len prechodný maš narok..Trvalý pobyt a prechodný sa vybavuje na cuzineckej policii..