Ako je to so živnosťou počas materskej?

katula2
17. okt 2012

Chcela by som sa opýtať ako to je ked, žena chce ísť počas materskej dovolenky a rodičovského príspevku na živnosť a čo treba všetko vybaviť...?

danadany
17. okt 2012

počas rodičovského môžeš mať živnosť, ale musíš si platiť odvody ... v podstate je to to isté ako keby si išla do roboty, môžeš zarobiť koľko chceš, nemali by ti rodičovský zobrať

mojkokolja
17. okt 2012

Mna by toto tiez zaujimalo. Ale mne povedala jedna uctovnicka zevraj kedze som na rodicaku a sla by som aj na zivnost tak odvody- socialka a zdravotna bude za mna platit stat kedze som na rodicaku. Tak neviem ako to je. A vlastne socialka sa aj tak prvy rok neplati. Takze ostava tam ta zdravotna. a to neviem ako to presne je

jankagun
18. okt 2012

Ahojte,ja som na rodičovskom a mám aj živnosť uz vyše roka,odvody som zatial neplatila ziadne,socialku si budes musiet platit ako nahle sa prestanes plne starat o dieta a svoju zivnost budes vykonavat osobne pocas dna( co ja nerobim,kedze sa plne staram o dieta a nevykonvavam zivnost osobne) a so zdravotkou to neviem ako je,mala by si ju mat prvy rok platenu ale kazdy urad ma v tom bordel,lebo mne teraz prislo vyuctovanie aj za mesiace kedy som zivnost este nemala(nechapem),a prisiel mi nedoplatok cez 200eur (nerozumieim za co kedze 1rok bola zdravotka platena a teraz mam zivnost dokopy 1rok a 3mesiace) a stale som plne na rodicovskom prispevku(co teoreticky by mal za nas platit stat)...ak by ste nahodu zistili ako je to s tou zdravotkou,tak dajte vediet aj mne,bo moja uctovnicka tvrdi to iste,ze ju mam mat paltenu,ale urady chcu peniaze hmm