Ako je to s rodičovským príspevkom?

456456
9. nov 2012

Ahojte, potrebujem radu. Končí mi Rodičovská dovolenka /ak sa nič nemenilo, tak ked dovrši dieťatko 3 roky), čo máme 15.1.2013, idem písať oznámenie o návrate, ale určite budú chcieť odo mna by som nastupila o niečo skor (aspon dufam) napr. 5.1.2013. Dostanem rodičovský príspevok za január ? Budem musiet nieco vybavovat ?
Po novom dokedy je najneskorsi termin nahlasit zamestnavatelovi nastup do prace.
Dakujem

liz_lemon
9. nov 2012

zamestnavatelovi treba oznamit navrat do prace min. mesiac vopred
netreba nikde nic hlasit, za januar dostanes normalne RP

milka1978
9. nov 2012

ako písala @liz_lemon treba to nahlásiť zamestnávateľovi aspoň mesiac dopredu a keďže nastupuješ hneď po novom roku tak by bolo možno vhodné ísť aj niekedy koncom novembra .... predsa len kadžý zamestnávateľ si robí decembrové uzávierky, výplaty aby boli pred vianocami a všetky možné "úradovačky" ..... ja som sa tiež bola pýtať pred koncom rodičovskej v práci a ešte mi chceli dať asi 3 týždne dovolenky, pretože počas materskej + rodičovskej sa Ti dovolenka normálne ráta s tým, že za každý rok sa nejaká časť sťahuje a niečo Ti ostáva a tak mi zamestnávateľ navrhol 3 týždne dovolenky a ptom nástup do práce a ešte by mi nejaký týždeň ostal ..... no zistila som, že som tehotná tak z toho vzišlo .... a rodičovský dostaneš normálne ako za celý mesiac v plnej sume a netreba nikde nič hlásiť 🙂