Ako fungujete na rodičovskej?

11. apr 2022

Žienky rada by som sa opýtala,ako fungujete počas rodičovskej dovolenky. Aký čas sú vyhradite počas dňa len pre seba a ako vaše voľno vyzerá
Rada nacerpam nové nápady, čo robiť keď bude chvíľa voľna
Vďaka!

lucinka1988
12. apr 2022

To je asi veľmi individuálne, nakoľko nie každá máme rovnaké možnosti, ale tak ja mám doma 2 deti- 4 ročného a ročného. Od nástupu na MD so starším synom pracujem, prednášam na VŠ plus mám ešte svoju odbornú prácu. Aktuálne chodím 2x v tyzdni na univerzitu popoludní o 15tej, ostatné dni pracujem z domu, vždy teda popoludní/navečer. Keď nemám povinnosti, chodím s deťmi na výlety, vždy ideme niekde inde, aby to aj oni mali pestré a aby aj ja som mala zmenu, neznášam tráviť čas na jednom ihrisku a v tom istom parku. Vikendy trávime všetci spoločne, závisí aké je počasie a na čo máme náladu. Môj manžel ale chodí domov o 15h, takže ak potrebujem/ chcem, poóbedia mám pre seba. Ja považujem za čas pre seba aj to, keď sa venujem práci, keďže ma veľmi baví a napĺňa a dokážem pri nej úplne vypnúť od detí. Ale teda, úplný relax je pre mňa kozmetika, kaderníčka..Kozmetiku si doprajem cca 2x za mesiac, aktuálne začnem zase chodiť na korčule- to je 60min čisto iba pre mňa, to praktizujem vacsibou navecer, závisí, ako sa mi chce, ako sú na tom deti a pod..A úplná topka je pre mňa, keď môžem ísť sama na wellness, masáž, sauna- toto sa mi po pravde nedarí praktizovať pravidelne, lebo vždy dám prednosť času s rodinou a niekam spolu ideme, ale už dlhšie snívam o víkendovom wellness, kde by som bola iba ja sama- 2 dni totálneho oddychu iba pre mňa, bez spoločnosti, len ja🤷‍♀️✌️No a ešte romantické večere s manželom, to sme zaviedli, že budeme robot pravidelne, uvidíme, ako sa nám to bude dariť...

basska_b
12. apr 2022

No som zvedava, co kto napise, lebo ja co si pre seba "neukradnem", to nemam... muz robi od rana do vecera
rodicia mi tiez este pracuju... deti z toho nie su moc nadsene, ale tak mam pravo byt aj chvilku sama so sebou... deti maju 4 a 2 roky, konecne vie mladsia chvilku byt aj bezo mna - ci uz s muzom, alebo s dedkom a babkou, ktori byvaju o par ulic dalej.

Vymyslela som si nasledovne aktivity:
- Kratka prechadzka v lese cez vikend, kym muz je s detmi doma vnutri (raz za 2 tyzdne)
- stretko s bezdetnymi kamoskami raz mesacne - strazi moja mama
- nakupy v nakupnom centre - strazi moja mama (raz za mesiac)
- rande s muzom - vacsinou nejaka prechadzka alebo vecera v restauracii - strazia moji rodicia (raz za mesiac)
- citat si knihu, kym mladsia spi a muz sa venuje starsej (kazdy vikend)
- varit, upratovat, kym muz zoberie deti na ihrisko (raz za 2 tyzdne)
- Chcem sa prihlasit na kurz jogy raz tyzdenne v case 19-20, aby som mohla potom este uspat mladsiu

Keby nebol covid, tak by som sa prihlasila na jazykovy kurz. Online nechcem, len prezencne. To som chodila, ked mala prva dcerka 18 mesiacov a bolo to super 🙂

trinity_77
12. apr 2022

No ja neviem co to znamená ani mať chvíľu voľna.
Mam 2 roboty.
Ráno vstávam skoro, som s malou doobeda (hráme sa, ideme von), poobede do večera do 22 mi ju stráži mamina kým som v robote, keďže som sama s dieťaťom. A keď prídem o 22 z jednej roboty tak zapinam notebook a čaká ma ďalšia robota do noci, niekedy až do rána, takto by som zhrnula moju rodičovskú. 😂
Nie je čas sa nudiť alebo sa zaoberať blbostami, samozrejme ma hnevá ze som menej s dcérkou ale peniažky nám treba a ja robím všetko pre to aby sme sa mali dobre a boli sme šťastné 🤗🤗

riskoh
12. apr 2022

Toho casu pre seba je velmi malo,rano starsieho zaniest do skoly ,doob.rychlo uptatat,uvarit,von s mladsim,na obed pre starsieho do skoly,naucit sa s nim,poobede doucujem,starsi ma 3 krat v tyzfni este futbal,takze ja sa velmi tesim,ked si mozem ist zabehat,alebo o 22 precitat knihu

lenuska9999
12. apr 2022

Tak klasika starám sa o syna, varím, upratujem, zehlim, periem. 2 krát do dňa chodíme von, mame svoj režim. Keď ma muž voľno, tak vezme malého napríklad von on a ja mam také 2 hodky pre seba. Robím vtedy na čo mám chuť. Občas necháme malého postrazit a doprajeme si čas len pre seba. Napr teraz ideme do kina cez víkend. Inak mame známych, ktorí majú tiež deti, takže prídu na návštevu, deti sa hrajú a my si môžeme pokecať. Inak keď malý cez obed spi zvyknem cvičiť jogu, aj keď teraz som tehu a som už v treťom trimestri dosť unavená, tak od toho dosť upustam. Inak večer zvykneme pozerať spolu s mužom filmy atď.

petamich
12. apr 2022

tak ono je to prudko individualne - kolko ma clovek deti, ako sa im partner/manzel venuje, ci je babka, ktora postrazi 🤷‍♀️ moj manzel napr. zmenil pracovne zvyklosti, chodi do prace rano skor, aby mohol kazdy den byt skor doma a byt s malym = kazdy den od cca. 17:00 do 19-19:30 kym nejde maly spat mam pre seba a idem si zabehat, na spinning, citam si knihu, pozeram serial, zavriem sa v kupelni a dam si "hodinku krasy", idem s babami na kavu/kolacik alebo proste robim co chcem - aktualne som sa opat prihlasila na pol-maraton takze velku cast z tohto casu venujem priprave = beh alebo posilka (snazim sa si vacsinu casu z toho venovat sebe a nie upratovaniu) a cez vikend detto, rano ma necha pospat si a ked nemame spolocne plany, tak ide s malym von on a krmi a hra sa s nim a este cca. 1-2x za dva tyzdne idem von aj pod/vecer s inymi kamoskami matkami, na pohar vina a to je vyborna psycho-hygiena a vtedy manzel maleho nakrmi (UM, kedze inak este kojim), ulozi ho spat, niekedy chodi svokra k nam do BA a to tiez mam cas pre seba ale ten vacsinou vyuzijem na vybavenie si veci alebo upratovanie a teraz sa este realizujem, ze co to pomozem sefovi do prace, kedze na rodicovskej chcem byt este dlho (maly ma 8M) ale zaroven by som nerada vypadla z pracovnych veci a je fajn riesit aj ine ako plienky, prikrmy, baby cvicenie, baby plavanie, teploty, kakanie 😂 tak ja to mam asi takto

zuzanockamt
12. apr 2022

Pracujem - dieťa malo rok, keď som začala. To je tiež moja psychohygiena. Raz do mesiaca si doprajem radosť, keď idem na nechty, raz za tri mesiace kaderníčku. Vždy v piatok poobede hodinku prechádzka sama, ak mám chuť spojím to s nákupmi kozmetiky.
Raz do týždňa relax vo vani.
Večer pred spaním čítanie.
Aspoň 2-krát do mesiaca oddych u rodičov na víkend (aj s deťmi).
Mňa najviac vždy ubíjal ten hrozný steteotyp na MD/RD. Čím viac starostí, aktivít, tým lepšie. Ale samozrejme takých, ktoré sa netočia len okolo detí.

danyelia
12. apr 2022

Ahoj, no ja väčšinou celý deň priebežne upratujem, žehlím, periem, varím, kŕmim, prebaľujem, učím sa s deťmi, chodíme na prechádzky, cez týždeň je to jeden kolotoč povinností, cez víkend výlety...ale to mám doma 4 deti. Ak sa u mňa nájde chvíľka voľného času, tak si prečítam kúsok z knihy, prelistujem časopis, zacvičím si, snažím sa niečo ušiť na stroji...