Ako dlho sa poberá rodičovský príspevok?

ivuka
17. dec 2016

Ahojte chcem sa spýtať ako dlho sa poberá rodičovský príspevok. Malá bude mať 6mesiacov a tak sa chcem spýtať kedy bude treba ísť a behať po úradoch aby som nič nezmeškala. Ďakujem za odpoveď

lenaxi
17. dec 2016

Ak ste predtym nepracovala tak rodicovsky prispevok sa pobera od narodenia do 3rokov.

ivuka
autor
17. dec 2016

pracovala som ale len na dohodu a tak príspevok mám len v tej základnej výške.
ale ďakujem za odpoveď

sibalka21
17. dec 2016

ak si nemala matersku, ale len rodicovksy pripevok tak nemusis nic vybavovat, poberas ho do 3.rokov ..... Ak by si mal matersku, tak po jej skonceni prejdes na rodicak... Ale sama pises, ze poberas rodicak, takze nemusis nic vybavovat 🙂 A rodicovsky pripevok je len v jednej vyske, vsetky mamicky maju rovnaky....

ivuka
autor
17. dec 2016

ahaaa,ďakujem za odpoveď

moni244
17. dec 2016

Preco mam pocit, ze tocis o 2 roznych veciach a mas v tom chaos? Rodicovsky je v jednej jednotnej vyske pre vsetkych, ziadna zakladna vyska pri nom neexistuje

evittam
18. dec 2016

@ivuka Predpokladám, že si pracovala na dohodu, z ktorej ti vyšiel nárok na MD aj keď nízky a UPSVaR ti dopláca zvyšok do výšky sumy rodičovského príspevku. Ak je to tak tak ty po skončení MD(poberá sa 34 týždňov) pôjdeš na SP kde ti dajú potvrdenie od kedy do kedy si mala MD a s tým pôjdeš na UPSVaR a požiadaš o rodičovský príspevok.