Ako dlhá trvá pokým mi pošlú príspevok pri narodení?

ni13
14. okt 2015

Ahojte uz som vybavila jednorazovy prispevok povedali ze vsetko ok a chcem sa opytat dokedy trva ked to poslu na ucet? 16ho som dala tak buduci mesiac to dostanem do 16? Dakujem

evittam
14. okt 2015

@ni13 BUd.mesiac okolo 15.😉

8291
14. okt 2015

Ak myslíš tich 820€ tak mne to vyplatili za necelé tri týždne.

ni13
autor
14. okt 2015

@evittam zajtra bude mesiac tak mozno ze poslu uz

@8291 ano na to myslim dakujem za odpoved tak uvidime 🙂

8291
14. okt 2015

@ni13 tak to by sa im uz fakt patrilo poslať.vsak našim Italiano obcanom to vyplatia hádam aj do týždňa len aby im nechodili na socialku robiť bordel a smradiť.

mimina00
14. okt 2015

@ni13 vyplacaju to s rodicovskym,dnes,zatra to mas.

evittam
14. okt 2015

@ni13 Jááj, tak potom presne ako píšu kočky - dnes, zajtra.

ni13
autor
15. okt 2015

Dakujem

nadika1808
24. okt 2015

Zienky chcem sa opytat kde sa ten prispevok pri narodeny vybavuje dakujem za odpoved a kedy

8291
24. okt 2015

Úrad prace soc.veci a rodiny

nadika1808
24. okt 2015

A kedy sa to vybavuje ked rodim 22decembra

szdan
24. okt 2015

@nadika1808 na prispevok sa dietatko musi doziť 28 dní, takze ziadost mozes podat az potom

nadika1808
25. okt 2015

To tlacivo potom zanesiem na ten urad soc..veci a rodiny potvrdeny

8291
25. okt 2015

@nadika1808 ano od pediatra a tuším aj gynekologa ze si absovovala všetky tehu poradne.tuším je to tak ak si to dobre pamätám

jenny333
27. okt 2015

Ahojte kočky. Mne Na UPSVaR povedali že vybavovať príspevky môžem až po 6 týždni od pôrodu. Nechápem prečo až tak neskoro môžem vybavovať príspevky. Príde mi to dosť neskoro. Dúfam že nemajú od tých 6 týždňov čo im to zanesiem ešte 30 dní čas pretože to by ma fakt porazilo.

evittam
27. okt 2015

@jenny333 Tak to je pekná sprostosť čo ti povedali. To bola zase nejaká "múdra tetuška", rodinné prídavky môžeš vybaviť hneď po pôrode ako máš v rukách rodný list, príspevok pri narodení dieťaťa až po 28 dňoch po narodení - to je podmienka a väčšinou sa to vybavuje naraz - na čo by si tam chodila 2x... Treba si vytlačiť a vypísať tie tlačivá čo som dala link vyššie, dať potvrdiť tlačivo u pediatra a taktiež u gynekológa, doniesť aspoň 3 kópie rodného listu a to je všetko čo im treba a ak by ti tvrdila niečo iné tak sa nenechaj odbiť - je tam všetko čo potrebujú. Ja som to takto spravila, doniesla som to 9. v mesiaci a 16. v ten istý mesiac som už mala peniažky na účte. 😉

jenny333
27. okt 2015

Ďakujem za radu. Mne sánka padla keď mi to ta žena hovorila. Potom som tam aj volala s tým že chcem prisť skorej a ta pani povedala že nie že to až po 6 týždňoch od pôrodu sa to vybavuje. Akože to total sila. Takto ma v podstate odbila dva krát. Preto sa čudujem keď som čítala že po 28 dňoch ísť vybavovať. Všetko si obehám a nabehnem tam po tých 28 dňoch a som zvedavá čo mi povie. Čisté kocúrkovo. Ďakujem za názor, ozvem sa ako som dopadla a čo mi povedali bo na Slovensku je všetko možné ☹

evittam
27. okt 2015

@jenny333 Nemáš za čo. A hlavne sa "vyzbroJ"! A nenechaj sa odbiť. Ak budeš mať tie papiere vypísané a potvrdené tak určite nič viac nepotrebujú - nech ti tvrdí čo len chce- kľudne si zavolaj vedúcu.....Oni teraz samé niektoré nevedia čo a ako - ako zmenili systém napríklad u nás v ZA, do nedávna boli pracovníci čo mali na starosti napr.nezamestnaných a všetko okolo nich, potom pracovníci čo mali na starosti rodinné prídavky,príspevky a pod. no a po novom je to podľa adresy a tetuška má na starosti všetko, takže ich to síce neospravedlňuje ale ak sa nevenovala niečomu čo teraz musí, tak sama nevie čo potrebuje. Takto prehnali moju kamarátku 3x a nakoniec sa jej ospravedlnila, že mala pravdu- treba dnes mať hlavne "hubu" inak ťa pekne preženú....Držím prsty, daj vedieť ako si dopadla. 😉

nenulaa
9. nov 2015

prosim vas to ako preco je taky zakon mne nechce zensky lekar potvrdit papier na prispevok ako na kocikove pretoze som chodila az od piateho mesiaca do poradne co na tom je pravdy ze to nemusia vyplatit

nenulaa
9. nov 2015

@jenny333 to som mala aj ja ze mam si to vybavit aj rodicovsky az po 28 dni a potom mi druha povedala ze to uz som mala mat

evittam
9. nov 2015

@nenulaa Hm, dobrá otázka, že "prečo je taký zákon", no to napíš tam tým "hore" čo ho vymysleli. Áno, jednou z podmienok je pravidelná návšteva a prenatálna starostlivosť. Takže ak ti to lekár nepotvrdí, lebo si nechodila - či skôr chodila až od piateho mesiaca, tak ti to nevyplatia. Bohužiaľ. 😉

nenulaa
9. nov 2015

@evittam ale je to svinstvo od tych hore ako napr ja som dovtedy nevedela ze som pretoze som nemala ani brucho a mala som svoje dni tak sa mi to zistilo az neskor a za to mam doplacat ☹

evittam
9. nov 2015

@nenulaa Hmmm, no čo spravíš. Skús sa nejak dohodnúť s lekárom....Veď záleží len od neho či ti to potvrdí alebo nie..... A svinstvo ako svinstvo - vieš nejde o teba - ono je to skôr kvôli iným našim spoluobčankám, čo rodia pomaly aj 2x do roka. 😀 😉 Je mnoho zákonov postavených "na hlavu" - toto nie je ten najhorší....

nenulaa
9. nov 2015

@evittam vsak hej to chapem ale za to musime trpiet my

evittam
9. nov 2015

@nenulaa No , neviem či trpieť.......Nerobím si deti kvôli nejakému "kočíkovému".....A ako som ti už napísala, sa dohodni s lekárom a ak sa nedá no tak čo už.

vydrnik
9. nov 2015

@8291 je to tak ako pises

sardinka335
9. nov 2015

@evittam no neviem či sa da toto ,,dohodnut,, s lekarom - ved ju musel evidovať ze je tehotna atd...a to poistovna vidi...ale zase nie ze by som nedopriala niekomu eura, zase ak vlastnou vinou nezanedbala tehotensku starostlivost ze nevedela o tehotenstve. No tažko radiť...
No ale k teme...od podania cca mesiac to trvalo kym nam to prišlo to rozhodnutie o priznani prispevku, zase ja som to nejako nenahanala ze rychlo, rychlo.

vydrnik
9. nov 2015

Ked sa nam maly narodil tak zme z rodnym listol a prpierami isli na pracak.a potom este raz ked sa dozil 28 dni.takze pridsvky som dostala hned dalsi mesiac ako sa narodil aj rodicak a az potom kocikovne.a jecyo tak ak gyn.nepotvrdi tlacivo zena nema na nic narok.

8291
9. nov 2015

@evittam lenže nasi Italiano občania kôli bubáčikom budú chodiť na gynsu aj každý deň.Sesternica chodila na poradne ako sa jej to hodilo😒 dokonca na 2-3 nebola,vždy sa na niečo vyhovorila,zodpovednosť hmm.čo k tomu dodať,ale gyndoš napriek tomu jej to potvrdil,mal k tomu preslov ale dal jej štempel.tak naozaj zaleži na doktorovi.

sardinka335
9. nov 2015

@8291 šak moze to urobiť len 3x potom uz narok na kočikovne nema nie?