Aké papierovačky ma čakajú?

mimus265
6. apr 2013

Baby prosim Vas ak viete poradit poradte, skončila som vysoku skolu, od skoncenia som evidovana na urade prace, teraz v pondelok idem do poradne a pravdepodobne ma vypise na matersku dovolenku, ake ma cakaju papierovacky na ktore urady budem musiet ist? viem ze na matersku nemam narok kedze som nepracovala, ale zaujima ma kam vsade treba ist na ktore urady a s akymi papiermi. vopred dakujem za odpovede 🙂

majka2508
6. apr 2013

iba na UPSVaR, aby si sa nemusela hlásiť. vyradená budeš len po pôrode, čo potom budeš riešiť. rovno si potom vybav rodičovský a prídavky. tie príplatky na dieťa až po mesiaci. ďalej choď do sociálnej poisťovni, kde sa nahlásiš ako osoba starajúca o dieťa do 3 rokov- to je nato, aby sa ti počítali roky do dôchodku a ešte treba ísť do zdravotky, kde zanesieš papier o vyradení z úradu práce a nahlásiš, že si osoba starajúca o dieťa do 3 rokov. toto som aspoň ja pozisťovala 🙂

chikitka
6. apr 2013

socialnej poistovni treba doniest aj ziadost o materske, aj ked vies ze nemas narok, ale na UPSVAR to budu chciet - od nich stanovisko... treba doniest aj kopiu ziadosti o materske na Upsvar, aspon odo mna chceli... tak si nezabudni tu kopiu spravit...