Zháňam recepty na vegetariánske jedlá

lolal757z575
21. jan 2021

Ahojte, je tu niektorá z vás vegetariánka? Potrebovala by som nejaké recepty na chutné vegetariánske jedlá, zoznam jedál čo jesť môžem a čo je najlepšia náhrada mäsa + aké vitamíny by som potrebovala. Za odpovede vopred ďakujem.

nafka0483
21. jan 2021

@lolal757z575 Kolko mas rokov?

lolal757z575
autor
21. jan 2021

@nafka0483 Prečo sa pýtaš?

siasis
21. jan 2021

Ahoj ja som 7 rokov na vege strave manzel a aj deti k tomu vedieme 🙂 pozri si surovadcerka instagram, maktarinka na insta dava dobre recepty....na fcb stranky veganska diy kucharka 🙂 inspiracii je mnoho, namiesto vajicka v trojobale pouzivaj hrasku, v peceni najdi na guglu nahrada vajicok to je banan, semiacka.....vela toho je ....na dochutenie pouzivaj sol kala namak je to cierna sol vona uplna vajcovka a hlavne jedz vela zeleniny,ovocia,strukovin doplnuj rozne vitaminy ako b12,c,d....a bude vsetko tak ako ma byt 🙂

ckocka
21. jan 2021

Je tu už storočná téma Vegetariánske dieťa - ak to celé prejdeš sú tam rady, tipy a recepty samozrejme aj pre dospelého
https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/vegetarianske-dieta-skusenosti-postrehy/

nafka0483
21. jan 2021

@lolal757z575 Kvoli tomu ci si este vo vyvoji, ci si uz po tehotenstvach, ci v menopauze, pretoze v kazdom tomto "stadiu" si treba dat pozor na ine doplnky a hormonalne veci.

lolal757z575
autor
22. jan 2021

@nafka0483 Mám 34

nafka0483
22. jan 2021

@lolal757z575 Myslela som, ci nie si este v puberte, vo vyvoji. Co viem, tak vtedy treba davat pozor na nadmernu konzumaciu soje kvoli estrogenu.
Potrebujes mat dostatok bielkovin a vitaminov - nezabudat na strukoviny. Vitamin D sa v ramci stravy nachadza len v zivocisnych produktoch (mlieko, vajicka, rybi lej, vnutornosti), ale telo si ho vytvara samo zo slnka, lenze velmi vela ludi ho ma prilis malo, ci je vhodne ho brat dodatocne ako vitaminovy doplnok. Tiez B vitaminy su hlavne v zivocisnych produktoch, ale aj v strukovinach a obilninach.
Co sa tyka toho co jest "mozes" - tak vsetko okrem masa. Nahrada masa moze byt soja, tofu, seitan, ale vegetarianske jedla su dostatocne pestre bez toho aby sa silou mocou snazili podobat masovym jedlam, v ktorych "len" nahradime maso niecim inym.

sonula
20. jan 2023

@lolal757z575 pozri https://rebarbora.blog/, je to sice veganka, ale ma skvele recepty. Tiez na IG hovori aj o vitaminoch a tak.