Žemľovka s jemným tvarohom

9gabi9
1. jan 2023

Ahojte.
Skúšal už niekto alebo robievate žemľovku s jemným (nehrudkovitym) tvarohom? Hrudkovity nemám a nechce sa mi len kvôli tomu zajtra ísť do obchodu. Ostatné ingrediencie mám 😉 Bude žemľovka chutná aj s jemným ? Ďakujem

hilda08
1. jan 2023

@9gabi9 Ano robievam, chuti nam tak viac ako s hrudkovitym

marca12
1. jan 2023

@9gabi9 ked nemam iny,davam jemny. Je vyborna aj s jemnym tvarohom,taka lahodnejsia,jemnejsia alebo ako by som to spravne nazvala.

aeruginosa
1. jan 2023

Nic nim nepokazis, ja bezne robim aj s jemnym tvarohom a nie je problem.😊

viestta
1. jan 2023

Ja mam.radsej jemný a ešte k nemu pridávam kyslú smotanu. Potom je ako obláčik. Hrudkovy je niekedy gumovity

volterra
1. jan 2023

@9gabi9 my sme mali nedávno v robote na obed jablkovú žemľovku a namiesto tvarohu bol vanilkový puding. Lepšiu som v živote nejedla.

9gabi9
autor
2. jan 2023

Ďakujem všetkým. Urobím s jemným. A s pudingom vyskúšam nabudúce 👍

mk1111111111
2. jan 2023

@volterra ja davam aj tvaroh, potom zalejem uvarenym vanilkovym pudingom a visne... bez pudingu uz ani nerobim

tinkac
12. sep 2023

@mk1111111111 viete mi poslať celý recept prosím? Dakujem

mk1111111111
12. sep 2023

@tinkac Formu vytriet maslom a vysypat struhankou.
Poukladame na kolieska pokrajanu (vyska koliesok cca 2 cm ) lupacku namocenu z jednej aj druhej strany v mlieku si 2 zlkami a vanilininovym cukrom.
Na to vrstva z tvarohu s cukrom, zltkom, vanilininovym cukrom a citronovou stavou.

Na tvaroh posypeme vykostkovanymi visnami a zalejeme uvarenym vanilkovym pudingom podla navodu.
Zakryjeme vrstvou namocenych koliesok lupacky, pripadne, ak nemate radi mak na lupackach- inde sa to asi vola sladky rozok, tak moze ist vianocka nakrajana na 2 cm platy. Ovocie moze byt tiez podla chuti.

Dame piect na 180-190st. Na cca 45-50 min. Zakryte. Ja robim v jenskom skle, to ma poklop.
Po 45-50min otvorime a navstvime vyslahany sneh z bielkov s cukrom. Dopecieme do zlatista, cca 5 min