Žemľovka obsiata guličkami

matrioshka333
21. jún 2024

Ahojte. Vytiahla som z rúry žemľovku a išla uložiť deti. Keď som sa vrátila, bola celá obsiata náhradnými jantárovými guličkami.
To sa mi niečo vyzrážalo? Karamel?
Vyzerá to pekne, len sa bojím či to nemohol zatiaľ nejaký hmyz naklásť vajcia, aj keď nič nám tu nelieta.

Ochutnala som jednu a nič som necítila.

Ďakujem za názory.

sisa_s
21. jún 2024

Cukor sa vyzrazal 🙂 je to v pohode

jazula
21. jún 2024

Cukor 🙂

luccija
21. jún 2024

Jantárove guličky to je krásne prirovnanie
Áno, je to cukor

matrioshka333
autor
21. jún 2024

Ďakujem za odpovede ☺️ dnes som ho pridala viacej ako obyčajne, lebo minule mali deti pripomienky k pene.

Ale je to naozaj nádherné. Ak by som chcela taký efekt dosiahnuť úmyselne, viete ako na to?

rachel36a
21. jún 2024

@matrioshka333 je to bezny jav...ja robim penu na zakusky zapecenu a vždy mam tie kvapky...

jazula
21. jún 2024

My robievame “falošný krémeš”, hore má osladený sneh z bielkov a tiež sa vždy vyzráža 🙂. Len ho musíš nechať vychladnúť, to môže byť pri žemľovke problém 🙂

andaluzia12
21. jún 2024

ja ich tam chcem mať a nikdy sa mi to nepodarí!

jazula
21. jún 2024

@andaluzia12 skús dať viac cukru a po upečení na chladnejšie miesto.

matrioshka333
autor
21. jún 2024

@andaluzia12 odteraz ich tam chcem mať aj ja 😄

viestta
21. jún 2024

@matrioshka333 do buducna ked budes robit penu, do vyslahanej prislahaj lyzicu citronovej stavy a lyzicu maizeny (ak robis sneh zo 4 bielkov a 4 lyzic cukru), pena ti nespadne a ani nebude vlhnut. Tie jantarove kvapky su tam preto, lebo sneh nie je prepeceny a bielky vyzrazane a vlhkost z bielkov rozpusta cukor vo rtchnych vstrvach snehu