Zdravá večera

monicm
6. apr 2016

Poraďte mi, čo zdravé si môžem dať na večeru. Nie niečo náročné a nech je to aj chutné. Už dlhšie sa snažím zdravo stravovať, v priebehu dňa je to v pohode, ale ako príde večer, je to zlé. V minulosti som mala rada zeleninový šalát a k tomu napr. mäso, ale po poslednom pôrode s tým mám viac ako problém. A tak sa cez deň stravujem takmer ukážkovo a potom príde večer a všetko je preč.

0silvia0
6. apr 2016

@monicm uvariť brokolicu do polomäkka, dať zapiecť do rúry na 10 min so syrom a maslom.

eeffka
6. apr 2016

@0silvia0 hmmmmm 🙂 diky, ja som na bezsacharidovej diete a akurat com dumala co na veceru okrem masa a zase masa 😀

mirkava
6. apr 2016

@monicm telo chce vecer dobehnut co cez den zameska 😉. Skus na ranajky alebo obed viac sacharidov a mozno vecer bude stacit len ten salat 👍

0silvia0
6. apr 2016

@eeffka to som rada, že si sa inšpirovala 🙂 A zajtra si môžeš urobiť dusený karfiol s vajcom, potom dusenú zeleninu s volským okom a tak 🙂

tanka0908
6. apr 2016

tuniakovy salat - uvarit ryzu, kupit tuniaka - ja mam najradsej ked je uz s nejakym hraskom kukurickou fazulkou a potom to vsetko spolu zmiesat 🙂 vyborne, jednoduche a lahke

tyelde
6. apr 2016

šaláty a šaláty, tých je predsa toľko druhov...niečo ti sadnúť musí 🙂 ale inak napr. aj nejaké zeleninové polievky, príp. rôzne druhy zapekanej zeleniny ako radia baby vyššie 🙂

monicm
autor
6. apr 2016

@mirkava Ja nehladujem v priebehu dňa, stravujem sa normálne, sacharidy nevynechávam, viem, že sú dôležité. Len som napr. vymenila bielu múku za celozrnnú, snažím sa jesť viac zeleniny a ovocia.

monicm
autor
6. apr 2016

@0silvia0 Ďakujem, to znie celkom dobre, určite vyskúšam 🙂

mirkava
6. apr 2016

@monicm aha, juj tak to ti nepomozem. Moje stravovanie nie je ukazkove 😢, ale inspirovala si ma 😊

monicm
autor
6. apr 2016

@tanka0908 S ryžou som ešte neskúšala, ja si viem takéto spraviť s cestovinami a k tomu miešaný šalát, toto bude fajn obmena 😉

monicm
autor
6. apr 2016

@tyelde Zeleninové polievky proste nemusím, už od malého malička, resp. od kedy si pamätám, nemala som ich rada, viem, že šalátov je veľa druhov. Mala som obdobie, kedy som fičala len na šalátoch, asi som sa ich prejedla, nemám problém si ho občas dať, ale nie tak často, ako kedysi. V podstate som mávala večere "ťažké", nie vhodné na chudnutie, keď som mala "fázu chudnutia", šaláty a zelenina na rôzne spôsoby (ale v surovom stave) mi chutila, po poslednom pôrode im neviem prísť na chuť, resp. som po nich stále hladná. Možno je to spôsobené aj tým, že ešte stále kojím, ale možno je to len výhovorka. Preto chcem nejaké iné alternatívy, rady............... 🙂

monicm
autor
6. apr 2016

@mirkava Som rada, už musím so sebou niečo robiť a dnes som si povedala, že už stačilo a ja to zvládnem. Síce to nestihnem do synovho prijímania, ale nech, hlavne, nech to zvládnem. Mám deti a tie ma ešte budú potrebovať. A chcem sa opäť cítiť zdravá a krásna. 🙂

mirkava
6. apr 2016

@monicm drzim palce 😉

rakywanda
6. apr 2016

@monicm skús pohánku, kuskus, hokaido
ja si idem dnes robiť na večeru mrkvové placky, včera som mala pohánku s dusenou zeleninou a pestom z medvedieho cesnaku

tyelde
6. apr 2016

@monicm ak je problém hlad, tak by som skúsila do šalátu pridať napr. semienka, oriešky alebo syr...alebo mi ešte napadol narp. bulgur alebo kuskus s dusenou zeleninou 🙂

katuliena82
6. apr 2016

kuracie masko len tak na panvici opecene, okorenene a k tomu zaparena, alebo len prevreta brokolica 🙂

monicm
autor
6. apr 2016

@rakywanda
@katuliena82 Vďaka za nápad. 🙂

monicm
autor
6. apr 2016

@tyelde Či hlad neviem, ale pocit hladu určite, tvoje nápady určite vyskúšam, ďakujem 🙂

evkafekete
6. apr 2016
Používateľ evkafekete je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od evkafekete.

ja som teraz pocitila este hlad a uz som nechcela nic take papat tak som si ocistila mrkvu a tu chrumem 🙂

timea7
6. apr 2016

Ja zbožňujem grilovanú zeleninu -baklažán, cukina, paprika, červená cibuľa, k tomu šampiňóny, všetko nakrájať na plátky, posypať grilovacím korením na zeleninu, alebo iným obľúbeným korením, pokvapkať olivovým olejom a šup do rúry. K tomu komu čo chutí - kúsok ryby, tuniaka, mäsa na prírodno, prípadne pridať zemiak.

priora
6. apr 2016

Moja vecera 🙂

xenia2
6. apr 2016
Používateľ xenia2 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od xenia2.

@timea7 grilovana zeleninka je velmi dobra, aj ja ju mam rada 🙂a hlavne ze je to aj zdrave a chutne

monicm
autor
7. apr 2016

@timea7 Ďakujem za radu, určite vyskúšam. 🙂

monicm
autor
7. apr 2016

@priora To je omeleta? Vidíš, tú mi nenapadlo si spraviť. 🙂

zdenocka
7. apr 2016

Pecena cvikla s fetou a tekvicovymi semiackami,poliete tekvicovym olejom 🙂.

monicm
autor
7. apr 2016

@zdenocka Tak toto nie, cviklu nemôžem. ale aj tak vďaka. 🙂

natalka13
7. apr 2016

cviklu som nikdy nemala rada ale pecena je uzasna,treba vyskusat. inak ako ten recept od @zdenocka mozes cviklu nahradit mixom mrkva,zeler,petrzlen,babaty......
maso k salatu nahrad mozarelou alebo grilovanym syrom
uz tu spominana omeleta s hocicim
dusene sampinony, strucik cesnaku, zaliat smotanou na varenie a posypat parmezanom
salat-uvareny zelerer na kocky, jablcko na kocky, syr na kocky a zaliat ochutenou kyslou smotanou-horcica,med,korenie,sol
vareny karfiol a brokolica na ruzicky, do pekaca medzi to povtlacat lososa,ochutit a zaliat smotanou s vajickami a syrom zapiect

internet je plny receptov

priora
7. apr 2016

@monicm ano vajicka sa vecer mozu ja zvyknem casto vajicka alebo len zeleninu ci tuniak 🙂 ale vsetko bez chleba 🙂

monicm
autor
7. apr 2016

@natalka13 Vďaka 🙂

drahusa2
7. apr 2016
Používateľ drahusa2 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od drahusa2.

@priora co si dala do tej omelety??