Zbierate penu z vývaru?

jami33
4. máj 2022

Ahojte, zbierate penu z vývaru ?

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
aduskatt
4. máj 2022

ako kedy

monika_k
4. máj 2022

ano

xena0
4. máj 2022

Áno

diewcatqoo
4. máj 2022

Ako kedy, vacsinou nie. Ak sa pozabudnem a polievka mi rychlo zovrie a spravi sa vela peny, tak pozbieram z vrchu. Ale vacsinou si davam pozor na to, aby sa varil vyvar pomalicky, vtedy sa pena neurobi.

rikarika
4. máj 2022

@jami33 vacsinou ano

pininka1
4. máj 2022

Ano, ked robim z hovadzieho masa, lebo je jej vela

jjanulienka
4. máj 2022

Robíme len hovädzí a vždy zbierame penu

tenerifka
4. máj 2022

Ano, aj ked neviem, preco sa to ma vlastne robit, ci tym vyvar neprichadza o chut a ine prospesne latky, ale videla som to robit v roznych kulturach (Maroko, krajiny Juhovychodnej Azie), tak to asi ma nejaky vyznam🤔

luccija
4. máj 2022

@tenerifka vraj kvôli cirosti...áno, zbieram

matus7030
4. máj 2022

@tenerifka zbiera sa to preto, aby bol vývar číry. Najväčší rozdiel je vidieť najmä pri hovädzej polievke. Ak sa to tam nechá, polievka je taká zakalená. Aspoň z mojich skúseností 🙂

faery
4. máj 2022

ano zbieram - tak ma to babka ucila, moje vyvary su krasne zlatiste cire, manzel ked vari, tak nezbiera - ale myslim si, ze na chuti to velku zmenu nerobi, skor kvoli estetike (aj ked syncek tvrdi, ze najviac mu "chuti" moj, lebo je "priesvitny")

simca06022011
4. máj 2022

Vacsinou nie. Nemavam zakalenu polievku. Ono ani sa rovnkao pena nerobi pri kazdom vyvare, ale zase ak peni ako keby som tam jar naliala tak to odoberiem :D
Prave ked sa nezbiera pena, tak by mal byt ten vyvar vyraznejsie, ale to tiez sa mi nezda, to zalezi na druhu masa atd, nie na tom ci som zbierala/nezbierala.

kate9999
4. máj 2022

@jami33 Vzdy

andreatytler
4. máj 2022

@jami33 U nas sa nikdy nezbierala pena a mama a starka boli vychyrene kucharky. Potom mi jeden kamarat z ukrajiny ukazal ako on robi huspeninu a velmi prizvukoval to zbieranie peny koli cirosti. A odvtedy uz zbieram aj ked robim polievku... podla mna sa tym polievka ochudobnuje o urcite zlozky ktore sa z masa vyvarili a teda to nedava zmysel ale nejak sa mi to uz nepaci.

ivanka12311
4. máj 2022

Áno zbierať pena má svojú špecificku horkosť v polievke a kazí ju..aj tá polievka potom nie je taká mútna

stanulienkat
4. máj 2022

Ja dávam maso vždy do vriacej vody, raz to vravel nejaký šéfkuchár v televízii. Odvtedy nemusím zbierať a polievku mám vždy číru.

sykoroka_dizajn
4. máj 2022

Keď som varila v klasickom hrnci tsk áno ale už mám ten pomaly a tam netreba, tam len dám suroviny, nastavím a nestarám sa o hovädzí vývar 12hodin 😅

1ryba
4. máj 2022

@jami33 nikdy. Na to aby bol vývar číry treba polievku variť dlho na pomalom plameni. Ja varím 3-4 hodiny. Polievka sa krásne vyčíri.

jami33
autor
4. máj 2022

Ďakujem za dobré rady 👍

darinks01
5. máj 2022

Inak ja som hádam tak fakt dobrý poctivý niekoľko hodín varený vývar mala ešte ako dieťa keď ho rodičia verili 🙂