Zaváranie kompótov do pohárov od výživy

nanka3
27. jan 2015

ahojte zienky, chystam sa zavarat ovocie a chcela by som pouzit pohariky od vyziv (od ovka, hipp), ale mama ma odhovara, vraj mi veko dobre nechyti. Je pravda, ze na dnesnych vyzivovych poharoch su trochu ine zavity, ako na tych kedysi, vraj mam pouzit pohare radsej od tatarskej a od horcice, aj ked velkostne by mi viac vyhovovali tie od vyzivy. Nemate s nimi skusenosti, zavarali ste do nich? Dakujem 🙂

tichanska1
27. jan 2015

Áno sú horšie, pretáčajú sa. Mne z 20tich chytili až dve.

ivetlo
27. jan 2015

Ahoj. Mama má pravdu. Ja som sa tak pekne okabátila keď som do nich zavárala. Škoda roboty. Nech mi chytili dva pohárky z 10tich. Z horčice a tatarky chytajú. Tie sú dobré. 🙂

libka1
27. jan 2015

nechytia tie ktore maju v strede tu vydutinu, taku co ked stlacis prstom tak sa pohybuje hore dole, neviem ako to lepsie popisat, tolko aspon moja skusenost 😉

simca06022011
27. jan 2015

do vyzivovych poharov sa neda zavarat (jedine ak su to alnatura v riadnych poharoch) a ani do ziadnych ktorym sa v strede robi ta vzduchova vydutinka, nechytia, nezatvoria sa.. zbytocne si nerob pracu... tie pohare patria rovno do odpadu ;)
Daju sa kupit mensie pohare ak chces, cca 3dcl, s riadnym vrchnakom ;) a podla mna to aj lepsie vyzera ked su tie pohare pekne rovnake 🙂)) a vydrzia ti 100 rokov ak sa nerozbiju 🙂))

nanka3
autor
27. jan 2015

@tichanska1
@ivetlo
@libka1
@simca06022011 Ok zienky, tak zavaram len do tych od tatarky a horcice, nerozumiem, preco v dnesnej dobe, ked sa vsade prepiera slovo recyklacia nevyrabaju veci, ktore clovek dokaze zuzitkovat este aspon raz, pamatam, ze dakedy robili aj na vyzivovych poharoch klasicke zavity, este u mamy mame take..... vsetko co bolo kedysi dobre dajaki sikovnici po....

libka1
27. jan 2015

@nanka3 hej, tiez mi to moc nejde dokopy s ekologiou, keby sa to aspon poriadne triedilo a znovu spracovalo, ale v tomto poondetom state sa vsetko len skladkuje. za chvilu nas smeti zasypu 😝 😠

simca06022011
27. jan 2015

@nanka3
@libka1 je to aj kvoli kontrole, ci tie pohare neboli predtym otvorene

a inak pozor aj na tatarsku, niekedy aj ta ma taky pukaci pohar, alebo prekruca, tak si ich vyskusaj pri umyvani aj riadne zatvorit 🙂))

nanka3
autor
27. jan 2015

@libka1 Mam doma zopar poharikov od hipp vyziv, tak ich vyuzijem aspon na zamrazenie MM, bo plastove mam uz plne, hoci neviem, ci mi to mlieko vobec na daco bude, skladujem a po 3 mesiacoch vylievam.... Bo dieta nechce prikrmy (aspon zatial) a to som si myslela, ze jej ho budem pridavat do prvych jedal.....

libka1
27. jan 2015

@nanka3 neroztrhne sklenu flasku v mrazaku? neviem, len sa mi cosi mari, nemam s tym skusenosti... inac tiez som pri prvom dietati odstriekane mlieko vzdy nakoniec vyliala, teraz uz ani mlieko neodkladam, kaslem na to...

bamina
27. jan 2015

ahojte baby! Tiež som skúšala rôzne poháriky od výživ.Dávala som do nich lekvár, pečené jablko, aj domácu detskú výživu. Všetko som plnila ešte za horúca a hned po jednom som zatvárala poháriky. Treba nato dávať veľký pozor pri zatváraní, ale mne sa jedine nechytili tie od ovka.Ostatné či hipp,hami atd boli v poriadku,ani neskôr sa mi nepokazilo nič.Zatlačila som aj stred,a musí byť vrchnák presne rovno. Kamoška do nich uskladnila cesnak v slano-kyslom náleve. Fresh vyrába ešte s klasickým vrchnákom dets. výživu.

liebling98
27. jan 2015

@libka1 neroztrhne, ak ju nenaplníš až po vrch. Ja som pri zamrazovaní mlieka v sklených pohárikoch dala na vrch čistý sáčok a vrchnák len tak zľahka položila. Potom keď to zamrzlo, tak som zašroubovala.
aj v laktariu uskladňujú mlieko v mrazaku v sklených fľašiach od infuzii. Vždy mi naznačili fixkou, pokiaľ mám fľašu naplniť, pasterizovali to a šupli do mrazaku.

nanka3
autor
27. jan 2015

@libka1 nie neroztrhne, liebling 98 to uz vysvetlila 😉 , baby je to uz od veci tema, ale aj tak mi neda, vidim, ze ste mamicky
@liebling98 ja som uz z tej mojej dcery na prasky, vskuse len reve, a ked nereve tak mrnci.... ja uz neviem, co s nou a to ma uz pomaly 6 mesiacov....peknych dni za ten cas, co ju mame bolo mozno 20 a to som asi aj prehnala.... zatial je plne kojena, niekedy uvazujem, ci je hladna a reve preto, ale ked stlacim prsnik, tak mlieko tecie, aj laktacna u nas uz bola..... uz som skusala vselico, ja neviem, co uz chce..... keby chcela flasu, tak jej ju dam, ale za nic na svete, a to mam doma uz regiment flias... (kupila som ich vtedy, ked som myslela, ci nebude hladna.... hoci, to dodnes netusim, ci je to z hladu alebo co chce), prve 3 mesiace mala koliky, potom sme jej nepokoj zvalovali na zuby, ale zatial ziaden nema..... aj gel na dasna som kupila, no nedovoli mi dasna ani natriet.... casto sa stava, ze mrnci alebo reve predtym, ako jej treba kakat, potom sa vykaka a je lepsie (obcas dobre, a dokonca sa usmieva), dnes mi kakala v priebehu 2 hodin 3x, je to normalne??

zabina27
27. jan 2015

od niektorych vyziv pohariky sa daju pouzit, ale vacsinou tie lacne maju klasicky zavit. tie lacne, ktore su plne hovadin, ktore malemu davat nechcem, takze tiez mam plno tych "jednorazovych", asi len vyhodit do skla... na zmrazenie by mozno boli, ale nemam co mrazit do toho a kdesi som citala, ze do skla by sa nemalo, aby sa nahodou pri nejakom buchnuti nedostal do obsahu kusok skla

preshibana
27. jan 2015

Moja svokra do tych malych od Hipp dava dzem...ale vrchnaky ma z inych, z takych normalne srubovacich....ona zbiera kazdu flasku, kazdy vrchnak, tak sa jej to dari dopasovat na to male hrdlo flase....🙂

jastemi
27. jan 2015

@nanka3 klasicke zavaraniny nie,ale ja do nich davam dzem, ten zatepla naplnim a otocim hore dnom na par minut a potom spat a pekne mi drzia.

bordovlaska
30. máj 2015

Ahoj prosim vás nenájde sa mamička ktorá by mi darovala poháre od hami prvá lyžička 125 g? Ďakujem 🙂