Zaváranie hrozna

vemi23
5. okt 2022

Ahojte chystam sa dnes zavarat hrozno citala som ze niekto zavara v umyvacke skusenosti?

compra
5. okt 2022

@vemi23 Zavaram vsetko v umyvacke. Das horuci nalev, zavieckujes. Na noc pustim najsilnejsi program s 70 stupnami. A necham to tam vychladnut do rana.

helena1982
5. okt 2022

v umyvacke som uz zavarala, to je uplne v pohode, zakazdym vsetko vyslo. ale hrozno som zavarat este neskusala. aky je postup? ako ho potom vyuzivas?

vemi23
autor
5. okt 2022

@helena1982 natrhala som zo zahrady umyla oddelila bobulky a nechala chvilu odkvapkat... Nalev mam podla chuti voda cukor kyselina citronova ale radsej mam menej sladke podavam do flias a zavaram ale asi skusim tu umyvacku aj ja za dnes mam 15 flias robila som z modreho hrozna je chutne a dosť aromatické pouzivam len ako kompot.

majlo1234
5. okt 2022

A mas hrozno bezkostkove? Lebo my mame kopec hrozna s kostkami, a mne sa to nechce oddobavat, tak neviem ako to spracovat

vemi23
autor
5. okt 2022

@majlo1234 nie modre je s kostkamia zelene myslim ze je aj bez ako u nas je toho hrozna strasne vela a je mi luto to tak nechat tak preto aspon takto sa to snazim spracovat

majlo1234
5. okt 2022

@vemi23 takze zavaris s kostkami? Tak sa do toho asi aj ja pustim😀lwbo vsetky recepty, co aom doteraz videla, pisali, ze odkostkovat. To si ani predstavit neviem😀

vemi23
autor
5. okt 2022

@majlo1234 🤔 to by ma zaujimalo jak ved vsade pise ze bobulka sa nema poskodit lebo keď sa sterilizuje bude z toho blato cize nvm si predstavit ako sa to ma odkostkovat ked zistim dam vediet 😁 mne nebudu vadit kostky snad nie

vemi23
autor
5. okt 2022

@majlo1234 omg to ked takto kazdu bobulku mam operovat to si dam radšej s kostkami 🤣
https://www.google.com/search?q=odkostkovanie+h...