Zaváranie detskej výživy

29. sep 2024

Ahojte, potrebovala by som poradiť so sterilizáciu detskej výživy.Môžem dať zaváraninové poháriky do rúry na 30 minút/ 150°C? Alebo inú teplotu? Či mám klasicky vo vodnom kúpeli sterilizovať na 80°C ?
Ďakujem za odpoveď

viestta
29. sep 2024

Vzdy som sterilizovala v hrnci, vo vriacej vode, podla velkosti poharov 10 - 15 minut a nachala som ich ciastocne vychladnut vo vode. Kym drzali viecka nic sa jej nestalo

autor
29. sep 2024

@viestta tieto sú také menšie 2 dc.Asi tiež bude stačiť 15 minút?

autor
29. sep 2024

A potom klasicky dole viečkom a zakryť dekou a nechať tak vychladnúť?

viestta
29. sep 2024

na dvojdecove staci 10 minut, ja som nikdy nic co zavaram neotacala dole vieckom, varili sa aj chladli v zakrytom hrnci, para vysterilizuje aj viecka. Ak potrebujem zavarat viac, tak vyberam asi po 15 minutach z hrnca a necham vychladnut pod dekou, neotacam. Ked nepotrebujem hrniec na dalsiu varku, tak ich necham vychladnut v nom, vyberam vlazne alebo aj na druhy den studene

deedaa
29. sep 2024

Ja som tak robila synovi ovocné výživy. 2 decový pohárik. 10 minút som povarila vo vode a nechala v nej vychladnúť. A vždy všetko vydržalo 🙂

autor
29. sep 2024

@viestta ďakujem za poradenie 🙂

katy1807
29. sep 2024

Ja to zvyknem nechať aj 25-30 minút sterilizovať vo vode pre istotu ale keď ženy píšu že stačí aj 10 tak si myslím že úplne v pohode. Dávam aj pod utierku chladnut ale robila som aj tak že normálne len neotočene na linke a nič sa tomu nestalo vychladlo v poriadku

autor
29. sep 2024

@katy1807 ďakujem 🙂

siska25
29. sep 2024

Ja davam este prazdne pohariky do rury zohriat pred plnenim, aby ked tam lejem horucu vyzivu, aby nepraskli. Nasledne povarim na 100 stupnov cca 10 minut.

lukbe
29. sep 2024

Nikdy žiadnu zavaraninu neotacam. Nechám pri 80 stupňoch asi 11 minút, potom vyberiem, necham voľne vychladnúť.

autor
29. sep 2024

Ďakujem každej za rady, steeilizovala som vo vodnom kúpeli 80°C cca 15 minút, nedávala som hore dnom, len som zakryla dekou.Snáď to bude ok 🙂