Zaváranie čerešní - červík

mellanie111
6. jún 2024

Ahojte . Dnes som zavárala čerešne . Vsetko som urobila ako sa ma (myslím). pred zaváraním som nechala čerešne v octovej vode na hodinku a pól aby červíky vyšli. Potom som ich premyla a skontrolovala aby tam nebol ani jeden červík. Zavarila som bežne ako sa má a tu je môj problém . Po vybratí , vychladnutí kompótu mi na vrchu pláva červík . Neviem čo mám s tm robiť . Dá sa to nejak zachrániť ? Alebo to mám rovno vyhodiť ? Ďakujem

0silvia0
6. jún 2024

@mellanie111 daj do spajze a tvar sa, ze ho nevidis. Vyhodis ho ked pojdete jest zavaraninu.

ajsha123
6. jún 2024

@mellanie111 ten červík ti chuť kompótu nezmení. Ver tomu. Je uvarený. Keď otvorís kompót, lyžicou vyberieš červíka, nikto si nič nevšimne...

h2
6. jún 2024

@mellanie111 Čerešne netreba máčať v octe, úplne stačí voda. Občas sa stane, že červík tam bude tak či tak. Ale keďže po vysterilizovaní kompótov je sterilný aj on, kompót sa ti z neho nepokazí.

simca06022011
6. jún 2024

ako pisu tu.. ja inak odkostujem vzdy vsetko, tak ani cerikove prekvapka nemam. Ale naozaj s tym nemas co urobit, proste sa to stava. Nic sa nestane nebboj.. :DDD ak ta to velmi trapi, tak ten jeden kompot zjedze skor, otvor, cervika vyber a sup do chladnicky... (ak som dobre pochopila, ze je to jedne pohar)

marcellka32
6. jún 2024

My sme robili teraz 50 kg čerešní (naša čerešňa sa zbláznila), kebyže mám riešiť každého cervika tak ma už vystre 🙂
Neboj, otvor kompót a lyžicou ho vyhod, kompót zjedzte

viestta
6. jún 2024

Na to aby cerviky vyplavali treba teplu vodu, nemusi byt octova

suzitok
6. jún 2024

A surovú čerešne ako zješ? Každú otváraš? Ja len zo zvedavosti, lebo ja ich nejem kvôli prípadným červíkom 😀 To mám ešte fóbiu z detstva, moja babka keď zavárala, hore ich plávalo aj 10-12ks, potom ich len lyžicou vyhodila a kompót nám dala do misiek 😀

simca06022011
6. jún 2024

@suzitok tiez velmi malo jem ceresne, presne kovli tomuto :DDDD u nas nastastie, nik nezavaral cele ceresne, cize cerviky v poharoch neboli ale videla som to uz nie raz :DD

andreakotesova
6. jún 2024

@simca06022011 ja mám kvôli tomuto odpor k zavaranym ceresniam. Aj čerstvé si "lúpem". Ja by som pohár čerešní s plavajucim cervikom vyhodila. Ktovie, či ešte nie je nejaký zarytý v ďalšej ceresni.... 😅🤣

reddflowerlife
6. jún 2024

@suzitok presne tak , ja jem ceresne len ktore su viditelne neposkodene nie je tam ziadna dierka kde by sa mohol dostat cerv 😃

maxalla
6. jún 2024

Mne sa to hnusi, vyhodila by som. Ale ja som taky pripad, ze ani cerstvu ceresnu nedam do ust, kym sa nepresvedcim, ze je zdrava, bez cervikov.

0silvia0
6. jún 2024

Inak sa cudujem, v tychto skorych ceresniach nezvyknu byvat cerviky. Ja som minuly tyzden zavarila 3 pohare a do ziadnej vody vopred som ceresne nedavala a cerviky tam neboli. Ale jem len tieto skore ceresne, tie neskore nejem, tie byvaju samy cervik.

petruldo
6. jún 2024

Jediné ovocie kde toleruje červíky sú čerešne😁😁

sandrasstini
6. jún 2024

Ja pre toto nejem ceresne 😀 cervik je moja fobia. Ked jem ceresne, kazdu jednu otvorim a preskusam, keby ich mam zavarat tymto stylom to robim rok. Napr nam nikdy nevysli von ked boli vo vode, len par plavalo navrchu a ked som otvarala zvysok boli tam, takze ja tomuto macaniu moc neverim

andrejka1974
6. jún 2024

@mellanie111 jednoducho odlož nič sa tomu nestane ja som mala obdobie že som mala asi všetky také a nič sa nikomu nestalo a ináč treba ich namočil do sladkej teplej vody nie do úctu

slavomira236
6. jún 2024

@mellanie111 nada ceresna cervivs nieje ale sisedia maju rodi ako nasa je to iz stary syromsju lazdorocne cervive. My sme mali visnu cerviky v nej neboli par rokov. Raz som zavarila kulam a cerviky. Kompoty som vyliala. Ma dalsi rok boli znovu cerviky tak uz som nezavarala. A na jesen sme visnu zrezali a posadili novu.

ivanakal
7. jún 2024

Bozeee, kolko krat sa mi stalo, ze som videla v zavaraninovom pohari cervika. A nie len jedneho. To je normalne, pretoze nie vsetky vyjdu von. To neznamena ze sa ti to pokazi. Ved ked pojdes pouzit, normalne vyber ceresne, odkostkuj, pouzi.

mellanie111
autor
7. jún 2024

@suzitok ja som ešte ani jednu čerešnu nezjedla :D mám tiež fóbiu z tých červou. Ale dostali sme košík čerešní ako darček tak som zavarila že dám aspoň do koláča . Ale keď vidím toho červíka plávať vo fľaške až ma trasie 😂