Zaváraná paradajková omáčka na cestoviny

feketka
19. aug 2024

Ahojte, chcela by som si zavarit paradajkovu omacku na cestoviny, ktoru zvyknem robievat obcas. Je to s mrkvou aj cuketou a nie vzdy sa mi to chce robit, tak by som si to zavarila. Myslite, ze mozem zavarit hocijaky takyto bezny recept na omacku alebo je k tomu treba aj nieco speci na zakonzervovanie? Vopred dakujem 🙂

feketka
autor
19. aug 2024

chcela by som si zavarit konkretne teno recept
https://receptik.interez.sk/recept/talianska-pa...

hortenziaj
19. aug 2024

@feketka v pohode zavaris, len by som zavarala na takú teplotu a toľko stupňov ako pretlak asi. Ké niekto zatvára guláš, segedin pôjde aj toto

viestta
19. aug 2024

Podobnu omacku zavaram, ale nedavam do toho olej. Raz nam v lecu olej stuchol, vsetko sa muselo vyhodit, odvtedy olej do zavaranin nepouzivam. Sterilzovat podla velkosti pohara, 10 az 15 minut vo vriacej flasi. Su tam paradajky, obsahuju ovocne kyseliny, ktore su dostatocny konzervant

feketka
autor
19. aug 2024

@viestta a co davas miesto oleja ked to treba osmahnut na zaciatku?

heni79
19. aug 2024

@viestta Ahoj. Nedala by si konkrétny recept? 😉 Vopred ďakujem.

viestta
19. aug 2024

@feketka nic, neosmahnem, zmenim postup, zacinam rozdusenim paradajok, potom pridavam ostatne. Aj leco zacinam lupanymi paradajkami, potom pridam cibulu, na zaver papriku. Ked sa to prehreje naflaskujem.
@heni79 recept nedam, lebo u nas je to vzdy dame co mame a kolko mame, nakoniec dochutim aby to bola tak akurat. Zvycajne tam idu paradajky, paprika, mrkva, cibula obcas cuketa, sol, ocot, cukor, korenie, bylinky.

heni79
19. aug 2024

@viestta Ja takto varím. Všetko podľa nálady, chuti, potravín doma. Tak skúsim tak aj tú omáčku. 😂 Myslela som si, že tam to bude chcieť presný pomer. Ale verím tvojim skúsenostiam. 😉

zaba21
19. aug 2024

@viestta
Moja mama si všíma pri príprave leča, či má olej dostatočnú dobu spotreby, čiže, aby bol olej čerstvý. Tiež mala skúsenosť, že olej zhorkol.
To píšem kvôli tomu, keď niekto chce použiť klasický recept na lečo.

feketka
autor
19. aug 2024

@viestta super, tak to idem len povarit bez osmahnutia. to sa mi paci takyto postup :D

viestta
19. aug 2024

@heni79 @feketka nech sa vam vydari. Ja neviem ci vobec nieco "paradajkove" budem zavarat, lebo nase paradajky len teraz zacinaju dozrievat. Vsetky to zacinali "odznova", ked ich pozrali slimaky

feketka
autor
19. aug 2024

@viestta a toho octu kolko asi davate? stale len trochu od oka?

viestta
19. aug 2024

@feketka od oka, kym dochutim, tak sa zvycajne aj najem

pipistrel13
26. aug 2024

@feketka ja tak zavaram a vobec nesterilizujem,prevrie mi omacka a len prevratim pohare a zabalim do deky,aj samostatne tak rajciny robim a zatial mi este neskysli.