Zatuchnutá káva

martakop
15. feb 2024

Ahojte, u nas doma nikto nepije kavu. Ale mam kupenu instantnu i mletu, pre pripadne navstevy. Moja otazka pre kavickarky je, po akom dlhom case mam vyhodit otvorene vrecko/sklo kavy a kupit novu, kedy uz bude zvetrana a teda nechutila by vam?

lucia7933
15. feb 2024

mne by takato mleta ci instantná nechutila ani úplne nová, pravé otvorená...myslím, že kávičkárky pijú väčšinou čerstvo namletú kávu... 🙂
ale zas chápem ked u vas doma nikto nepije kavu asi by vam bol kavovar zbytocny 🙂

martakop
autor
15. feb 2024

@lucia7933 ano ano 🤣 presne toto mi napadlo, ked som pisala otazku, ze sa tu ozvu asi take tie prave kavickarky, co maju doma kavovar. Plne rozumiem, ze vam pridu tieto kupovane v obycajnych potravinach pod uroven 🤣 ale tak je to u nas taky kompromis, kavovar ozaj nebudem kupovat 😃

martakop
autor
15. feb 2024

Povedzme, ze tie navstevy su tetky babky, co piju nesku, popradsku, tchibo 😁

lilianka28
15. feb 2024

@martakop Súhlasím s komentárom vyššie, že kávičkárky by instatnú kávu nepili.
Chápem, že ak doma nepijete, tak držíš len pre návštevy. Ak je dlhšie otvorená, tak keď ju ovoniaš, budeš cítiť, že to už nie je ono. Maj v zásobe čo najmenšie balenia. A ak instatnú, tak tá sa dá kúpiť aj v tých jednorazových baleniach.

lucia7933
15. feb 2024

@martakop ale napr. moja mamina pije aj aj :D maju doma aj kavovar ale cely zivot bola naucena v podstate na nesku, ci zalievanu :D cize jej by chutila :D

jessx
15. feb 2024

@lucia7933 každý doma nemá kavovar a hlavne ak kávu nepijú, nebudú ho možno kupovať len pre občasne návštevy. A na počudovanie asi v každej domacnosti sa nachádza spomínaná mletá káva ktorú si návštevy vždy dajú 😃 myslím si že skoro každá návšteva si dá to, čo je v ponuke 😊 ja mám špičkový kavovar a moje návštevy takéto kávy poriadne ani nepoznajú teda skôr nie su zvyknuti ale dajú si ju. A ja zase nemám rada ako ty instantnú ale keď som na nejakej návšteve kde inú nemajú, občas si dám 😃

tundra
15. feb 2024

@martakop ked budes dlho bez navstevy ,daj info.prideme z Modreho kona na kavu,nech nazatuchne🤣🤣🤣

muchotrafka298
15. feb 2024

Kazda kava ma urcitu dobu spotreby. Pokial to mas mlete napriklad, tak to po case vyprcha, Nie je to stuchnute, je tam len nizsia intenzite vone, vypit sa to da A ked to mas dobre zatvorene. Rozpustnu by som neriesila, lebo tam sa nema co pokazit.

thereisabear
15. feb 2024

Kúp radšej tie malé balenia po jednom kuse, bude to jednoduchšie.

hugigugin
15. feb 2024

@martakop instatnu ak je po dátume spotreby výhoď. Mletú po datume spotreby použivam napr do chladničky
Na prekrytie pachov. Aj v dome si nasypem do skla a pekne vonia. Po urcitej dobe vysypem do smeti.

majka2959
15. feb 2024

@martakop Ja by som v tomto prípade kúpila iba instantnú kávu, tá vydrží dosť dlho, mletá zvetrá za pár dní.

vakatko
15. feb 2024

Kúp zrnkovú kávu vydrží dlhšie, čerstvo pomletá káva chutí a vonia lepšie.

diewcatqoo
15. feb 2024

Ja som kavickarka - pijem vela kavy a myslim, ze sa v kave vyznam. Objednavam si domov zrnkovu z malych praziarniciek, davam pozor na metodu spracovania, aj na stupen prazenia... ale ked idem na navstevu k niekomu, o kom viem, ze kavu nepije alebo pije "podradnu instatntnu nescu", kludne si dam aj taku. Sice z toho nemam taky pozitok, ale viem, ze dany clovek sa v kave nevyzna, tak sa nebudem pred nim hrat na neviem co a kludne si s nim dam akukolvek (len musim mlieko a cukor).
Co sa tyka skladovania, ak mas mletu kavu, tak to poznas podla vone, ci uz zvetrala alebo sa da este pouzit. Co sa tyka instantnej, tam to je myslim jedno... ale dlhsie nez rok by som ju urcite nedrzala.

martakop
autor
15. feb 2024

@tundra 🤣🤣🤣

martakop
autor
15. feb 2024

@vakatko mas na mysli cele zrna? Ze si to pred prichodom navstevy zomeliem? 😁 celkom ma ta predstava pobavila. Nemam mlyncek na kavu, ani si ho neplanujem kupovat, rovnako ako kávovar

martakop
autor
15. feb 2024

Dakujem vam, baby, za dobre rady 👍👍

vakatko
15. feb 2024

Nie pred príchodom návštevy sa melie káva, ale pred zalievaním, to vie aj malé dieťa.
Tiež nepijem kávu, ale mlynček mám a dosť ho v kuchyni využívam.
Nechcela som pobaviť ale poradiť, ja to tak robím, a neponúkla by som návšteve starú zatuchnutú kávu. Pekný deň prajem.

danica2711
15. feb 2024

u nás doma nikto instantnú kávu nepije (to nie je káva), ale mám sesternicu z druhého kolena, ktorá pije len instantnú a chodieva k nám nie veľmi často, ale zásadne neohlásene, takže pre ňu mám v zásobe vždy instantú kávu a skladujem ju v mrazáku. Nikdy sa nesťažovala na kvalitu, ale zas neviem, či človek, čo pije taký humus má vôbec zmysel pre kvalitu...

valise
20. feb 2024

Mam v robote vyse roka otvorenu nescu a chuti rovnako🙉