Výroba studených mís a šalátov

12. mar 2024

Pekný deň, prosím Vás, máte niekto skúsenosti s touto vecou? Vyrábam medzi známych a susedov chlebíčky,misy,lopare a tiež šaláty podľa želania.. Venujem sa tomu už nejaký čas,je to moje hobby v podstate,no teraz mi prišla ponuka od jednej konkrétnej predajne, či by som im na objednávku tiež nevyrabala tieto veci..Ide o to, že absolútne neviem, čo všetko k tomu potrebujem..hej,oni budú odo mňa potrebovať faktúru, to je jasné.. čiže by som musela založiť živnosť,ale čo ďalej, sú nejaké normy či vyhlášky, proste neviem..som trubka v tomto ohľade 😁vie mi niekto poradiť? ďakujeem ❤️

sisa_s
12. mar 2024

A kde to budes robit? Doma? Odvaha, ze si to doteraz robila nacierno, bez papierov a hygieny...

rozculena
12. mar 2024

no ty si teda odvážna,nestačím sa čudovať......OMG...

rozculena
12. mar 2024

doma to robiť nemôžeš,potrebuješ schválenú výrobňu,živnosť........

janinah
12. mar 2024

A tie cukrarky co ich je kopa na fb myslíte,že všetky majú živnosť? Poznám tri,čo pečú doma,bez papierov a nik nerieši...
Niežeby som to schvalovala,ale obuli ste sa do nej ...

13vivien
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
12. mar 2024

@13vivien ja budem reagovať iba na teba, ďakujem za úplne normálnu odpoveď ☺️ vlastne ma to neprekvapuje, že reakcie sú takéto..ono ľudia sú rôzni,ja fakt vyrobím niečo čo viem,čo ma baví a posuniem to ďalej niekomu,kto proste na to nemá čas, alebo to nevie... Mám kamarátku, ktorá viaže popri zamestnaní prekrásne kytice a robí ich "na čierno",kupujem ich iba u nej, ďalšia pečie pagáče, úžasné "na čierno"...och aký škandál,asi sme same na svete, že takéto ciernoty robíme 🤫🤫 naozaj ma zaujímalo,ako sa dá posunúť,ak bude som to chcela zoficialnit, nič iné, žiadne ďalšie múdrosti.. takže ďakujem pekne, že si sa vyjadrila k téme... pekný večer ❤️

autor
12. mar 2024

@janinah ďakujem za reakciu ☺️

lakebabe
12. mar 2024

Hlavne ze minule tu bola téma od pani , ze ako si ma privyrobiť a všetci jej radili piecť načierno doma kto by to kontroloval 😄
skus si zistiť podmienky , pokiaľ by stačilo hygienické minimum to je nič , tie skúšky sú nič náročné. Určite budeš potrebovať oficiálne výrobnú ak to chcú na faktúru , ale zistila by som si co konkrétne u teba to obnasa ak je nutné vzdelanie ako pri cukrarine to je na dlho a zbytočne. Istú dobu som doma piekla prestala som s tým lebo sa začali v okolí udavacky na hygieny, na fb si jedna druhu odsledovala a udala lebo konkurencia... ľudí máš rôznych tak s tým fb je to tiež zradné.

13vivien
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rozculena
12. mar 2024

@janinah lenže ona to chce dodávať do predajne a to už žiadna sranda nie je.

rozculena
12. mar 2024

@13vivien ean kódy na to mať nemusí

13vivien
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
13vivien
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rozculena
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lakebabe
12. mar 2024

@13vivien ja sa na tom smejem tam som sa zas snažila vysvetliť ze ani to pečenie doma nie je v dnešnej dobe žiadne terno kvoli cenam a udáva sa vo veľkom ale to nevysvetlis. Ja som napr. Predtým ako som začala inzerovať na fb zablokovala komplet "konkurenciu" v okolí 30 km😁 aj tak sa to za chvíľu rozkriklo a každý v okolí vedel ze pečiem. Susede takto prišla hygiena lebo na čierno predávala kolace do jednej kaviarne, to sa dá keď máš majiteľa co to je ochotný urobiť a niekomu to vadilo tak poslal kontrolu. Dostala slušnú pokutu a začala robiť oficiálne. Preto vravím vždy je riziko je to haklivy biznis aj na čierno aj oficiálne

rozculena
12. mar 2024

@13vivien tak ean je jej najmenší problém

rozculena
12. mar 2024

@13vivien toto nie je práca z domu...omg

13vivien
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
13vivien
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
13vivien
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lakebabe
12. mar 2024

@13vivien 😃😃😃

rozculena
12. mar 2024

@13vivien ty si hlúpa? čo na mňa stále reaguješ? najprv mi napíšeš,že nemám reagovať,a potom ma furt spomínaš.Nie,nerobím misy s papierom ani bez papiera.Spokojná?

luccija
12. mar 2024

Keď nechceš do toho investovať veľa peňazí ani do toho nechod.Zvlast chladničky, kachličky do určitého metra, nerezové stoly atď...normálne si spraviť a upraviť niekde priestor.Ked chces úplne presne inštrukcie choď na živnostenské a hygienu