Výplň do zemiakovej placky

anabel2341
18. dec 2021

dobrý deň keď som bola mala Babkina sestra žiaľ ktorá už nežije Robielava zemiakovú placku plnenu mäsom
Mohla by som vás poprosiť recept na výplň zemiakovej placky ? Ktoré je vaša obľúbená ? Viem že to nebola žiadna syrová omáčka ani horcičova
Mohla by som poprosiť Typ na váš recept ?

birika
18. dec 2021

ja robim...bravcove masko na mensie kusky osmazim na oleji, pridam korenie, sol, papriki mletu a podusim na miernom ohni.ked je polomakke, pridam nakrajan cibulu na polkruhy, nakrajanu papriku a rajcinu...podusim, pridam pikantny kecup a podla chuti este dochutim - ja davam aj chilli.....niekto pridava aj nastruhanu kyslu uhorku a potom to je Košovská pochúťka z Prievidzskeho okresu 🙂

tncka
18. dec 2021

@anabel2341 ja robim ako prispevok vyssie akurat ze mame radi aj kur.pecen tak ju tam orihodim

matusa_153
18. dec 2021

Toto idem akurát dneska variť, bravčové mäso na cibuľke osmažím pridám koreniny podlejem vodou a neskôr pridám lečo kečup a tak.. ako popísala birika

birika
18. dec 2021

@tncka ano, aj ta tam skvelo chuti s maskom 🙂

ruzovakrava
18. dec 2021

Ja robievam tak, že opražím cibuľu, pridám na kocky nakrájané mäso, blanšírované paradajky, nadrobno pokrájanú papriku, pred dovarením hrášok, kukuricu a trochu zahustím.