Vybratie bábovky z formy

tessa2299
22. feb 2023

Baby ako riesite, ked vyberiete babovku z formy na pecenie? 😀 kde ju pokladate? Ja ked ju polozim na dekienko/loparik, tak sa vzdy prilepi on.

nelca84
22. feb 2023

@tessa2299 ja ju vyklapam rovno na plytky tanier

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
a_alexandra_a
22. feb 2023

Vyberaj až keď je vychladnutá... ja preklápam na podnos

lukbe
22. feb 2023

@tessa2299 na papier na pečenie.

lukbe
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mirka_a_hrasok
22. feb 2023

No tak mne sa este nestalo, ze by sa mi prilepila🙂 Zakazdym si riadne vymastim formu, tak vylezie sama. To iste, ked ju polozim, bud si priamo tanier pocukrim alebo na to zabudnem, ale istotne sa mi este nestalo zatial, ze by sa mi o ten tanieri prilepila🙂 Skus ale pocukrit, to pomaha🙂

tessa2299
autor
22. feb 2023

Ja som zacala davat miesto mlieka vlaznu vodu do cesta na babovku. Cesto je take jemne vlacne a vzdy ked ju vyklopim, tak sa mi spari na lopariku plastovom a jemne sa prilepi 😀 no, dnes idem piect, tak vyskusam vase rady.

t1nusa
22. feb 2023

@tessa2299 na podnos s papierom na pečenie alebo s podložkou

saxana000
22. feb 2023

Studenu pekne vyklopim na tanier.

veselo_neveselo
22. feb 2023

Ak je tepla, tak na rost, nech vetra aj zospodu.
Ak uz uplne vychladnuta, tak rovno na tanier/podnos, a ako uz zaznelo, aj trochu pocukrit zospodu ale nemusi byt.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
basska_b
22. feb 2023

Musi sa vyklopit ochladnuta, mne sa par baboviek roztrhlo, ked som ich horuce vyklapala... aaa mam na to taku mriezku na nozickach

michellemary
22. feb 2023

Veľký plytký tanier.

tanickalab
23. feb 2023

Na dosku si nasypem trošku práškového cukru, otočím formu s vlhkou utierkou a vybavená vec. Ale ja ju dávam potom ešte do sáčku, aby sa tak sparila, potom je taká vlážnejšia.