Vianočné pečivo - tipy

vbb21
25. nov 2016

Ahojte dievčatá, chcela by som sa opýtať a inšpirovať aké zujímave, ale aj tradičné druhy vianočného pečiva a koláčikov plánujete tento rok robiť? Ja začnem klasikou medovníkmi a lineckým určite a ešte neviem čo dalej vymyslim tento rok 🙂

olinka242424
25. nov 2016

Ahoj, ja plánujem overenú klasiku ktorá všetkým chutí a to linecké pečivo, vanilkové rožky, šuhajdy, žĺtkové rezy, banánové rezy, nanukové rezy a ešte uvidím ak nájdem nejaký zaujímavy recept tak vyskúšam aj niečo nové 🙂

lalia87
25. nov 2016

Ja planujem linecke,skoricove susienky,suhajdy,marlenka gulicky,puncove gulky. A ak veeeelmi sa mi bude chciet,tak chcem vyskusat parizske rohliky

san_dra11
25. nov 2016

tak ja by som tento rok chcela trosku zmenu, ale moj drahy ani pocut o tom, ze by som mu neurobila kokosove gulicky, takze tych budem robit asi za vagon a chcela by som sa dat na puncove, medove rezy, muffiny a uz som rozmyslala ze mozno by som nejaku tortu urobila miesto kolacikov, no uvidime 🙂 na medovniky uz mam zamiesene 🙂

miriam2908
25. nov 2016

Jej, potešená som z tejto témy🙂 u nás klasika linecké, medovniky, kokosové guľky, gaštanové guľky, medovnik v kokose a už som si stihla omknúť aj skoricove sušienky našla som recept tak tie určite vyskúšam🙂 možno ešte niečo vymyslím🙂 alebo obkukám;)

zuna89
25. nov 2016

u nás nesmú chýbať mlynčekové - kokosové aj bošácke, medvedie labky, šuhajdy a punčový rez. idem skúsiť teraz vínové keksy

martinabreza
25. nov 2016

Tak pridám sa aj ja .Pre muža princesky,pre seba ježe ,a pre ostatných linecké,mlynkové orechové ,grilážky ,žľtkové.🎂

mijo53
25. nov 2016

tak pravidelne košičky s orechovou plnkou poliate čokoládou, oriešky plnené vareným bielym krémom , šuhajdy, vínové, medové rezy, ostatné striedam ježe, orechové so žltkovou polevou, opitý izidor , žerbo, a deťom chutí aj štedrák ale ja robím hnetený, nie kysnutý plnený lekvár, tvaroh, mak

mocca
25. nov 2016

@mijo53 nekysnutý štedrák to sa mi ľúbi. bol by prosím aj recept alebo aspoň foto

miricka77
25. nov 2016

U nas musia byt medovniky,linecke,novozelandske susienky,grilaz,vinove,kokosky,parizske rozky,laskonky.ostatne este povymyslam.ja ale peciem aj 15-20druhov,ale zas nepeciem zakusky,len taketo suchsie.

mijo53
25. nov 2016

pre moccu ale aj ostatných ak by mali záujem. Je to klasický hnetený jablkový koláč tzv. pite
ja ho robím takto
25 dg hladkej múky, 25 dg polohrubej múky, 3 celý vajcia, 1 smetol /Heru, maslo je najlepšie/, 20 dg práškového cukru, 1 prášok do pečiva, trošku vanilky alebo vanilinový cukor, vyhniesť. To je recept na pite na 2 diely, ale my potrebuje 4 diely tak dávku zdvojnásobíme Rozdelím na štyri časti, zvyknem odvážiť a rozdeliť na 4 rovnaké diely, dám trochu do chladničky aby mierne stuhlo. Na plech môžeš dať papier na pečenie, alebo plech potrieť mierne masťou. Cesto rozvaľkám na veľkosť plechu a pomocou valčeka na rezance prenesiem na plech, potriem lekvárom, rozvaľkám druhé cesto prenesiem zase pomocou valčeka /ak by sa trhalo pridať hladkej múky a premiesiť a tak rozvaľkať a preniesť na prvú plnku, popritláčať rukou, dať makovú plnku /cesto veľmi mierne potrieť lekvárom, aby maková plnka držala, rozvaľkať tretí diel a tak isto naniesť na makovú plnku, pritláčiť a mierne potrieť lekvárom, potom dať tvarohovú plnku a na vrch zase cesto, všetko sa pečie spolu, Pečieme do ružová, posypeme práškovým cukrom. Ja keď vyberiem z rúry, prikryjem celofánovým papierom a utierkou, aby cesto pekne zmäklo. Vychladnuté pokrájame na kocky alebo obdlžníky

henikav
25. nov 2016

okrem tych klasickych uz asi 4 roky robime aj skoricove klbka a tie zmiznu medzi prvymi

vbb21
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
adalea
26. nov 2016

My s dcérou (4) sme dnes piekli linecké, z dvojnásobného cesta, lebo tie čo sme robili, sme už zjedli. Ešte plánujeme šuhajdy, medovníky, parížske rožky a niečo s makom. Máte nejaký dobrý recept na makové koláčiky? Budem vďačná.

ukulela
26. nov 2016

zeny salene, ze 15 druhov 🙂 tak ja som dnes zamiesila medovnikove cesto a uz sa chladi. ja medovniky zlepujem slivkovym lekvarom a namacam do cokolady a rozne zdobim. takze sice su to vsetko medovniky, ale kazdy vyzera inac aj farebne aj tvarom 🙂 detto linecke. okrem toho peciem na viac krat, jednu varku klasiku a druhu zdravsiu (kokosovy tuk, menej cukru, resp nahrada, celozrnna muka a pod). inac aj !klasiku" peciem uz len zo spaldovej a hnedeho cukru - okrem snehoveho peciva, to nema s hnedym cukrom peknu farbu :( ... a teda okrem medovnikov a lineckeho nieco slane (pracliky syrove) sa mojmu milovanemu posnazim urobit snehove rozky s cokoladovou plnkou. ale to musi byt mimoriadne pritulny, lebo s tym vzdy zabijem vela casu ... pre seba by som urobila oechove laskonky. a urcite chcem stihnut marlenku, tu viem upiect paradne 🙂 ak to vsetko naplnim, budem na seba hrda. nad tento plan urcite nic viac neurobim 🙂

mijo53
27. nov 2016

nádherná torta

rendicka
8. dec 2016

plss recept na plnené oriešky, môj osvedťčený recept ostal u maminy, išli do cesta aj ml. orechy, vďaka

hyta
9. dec 2016

U nás musí byťklasika, perníčky, linecké očká, vanilkové pečivo, šuhajdy, medvedie labky, orechové guľky, kokosové guľky, kávové zrná, grilážky, orieškovo-kávové rezy, čokoládové rezy, mžno punčové rezy. Veľmi pekne vás prosím, ak máte niektorá dobrý recept na parížske rožky, či by ste ho sem napísala. Nemám na ne dobrý recept.Ďakujem.

zuzkaluk
1. dec 2020

@hyta Parížske rožky:
CESTO: 140g mletých vlašských orechov, 1vajce, 140g práškového cukru, 50g strúhanky. Všetko zmiešať. A robiť valčeky, ktoré ukladáte na plech s papierom na pečenie ďalej od seba a trochu roztlačíte. Piecť 10 - 15 minút na 180°C. Pri upečení sa trochu zväčšia. Výjde okolo 35 kúskov.
KRÉM: 125g cery (ja dávam maslo, alebo 1/2 masla, 1/2hery), 0,5 polievkovej lyžice kakaa, 50g práškového cukru, 1polievkovú lyžicu rumu, 50g čokolády na varenie rozpustenej nad parou. Vychladnutú čokoládu zmiešame s ostatnými surovinami. Plnku dám do vrecka na zdobenie s ozdobnou špicou a krém nanášame na upečené vychladnuté cesto.
Nakoniec upečené rožteky s krémom máčať do čokoládovej polevy.

lenka2710
1. dec 2020

@lalia87 ahojik, bol by recept na tie marlenky gulicky?? Veľká vďaka 🥰

lenka2710
1. dec 2020

@mijo53 prosím ta, ako robíš tu orechovu plnku do košíčkov?? Vdaka

nicicka
1. dec 2020

Akurát včera som si robila zoznam. Namiesto lineckych čokoládové ovalky. Su perfektne. Kokosové guličky. Mne zdravé košíčky, čiže arašidové maslo + čokoláda, tento rok vyskusam aj mandľové maslo + čokoláda, možno aj vlašsku verziu. Pečivo podľa Lidla. Urobíš jedno cesto a z neho mas 3 druhy pečiva. A oblíž prst taký karamelovy...mnam. samozrejme medovníky tie chcem uúplne na iný štýl ako klasické tak som zvedavá...

nicicka
1. dec 2020

@ukulela to nema ďaleko od 15 druhov 🤣