Vianočné pečenie s minimom cukru

daniela2202
2. dec 2023

Žienky-gazdinky , máte nejaký fajn recept na koláčiky s minimom cukru?
Nech sa nevyžerieme....ďakujem 😁🎄

miskakyska
2. dec 2023

Pečiem už dlhšiu dobu , že uberiem z cukru...v recepte je napr.300dg dám 100dg...

madeline1
2. dec 2023

@daniela2202 normalne pec tradicne, stedrak, metrovy, rafaelo a pod., vianoce su vianoce...nepokaz ich mrkvovym kolacom...ak nezjes cely plech, tak sa nevyzeries...upravovat recepty a nahradzat cukor to nie je ono, ta chut je potom ina...

viestta
2. dec 2023

Uberam cukor v kazdom recepte okrem piskoty. Peciem klasiku s polovicou cukru ako je v receptoch, a nie kvoli tomu aby sme sa nevyzrali, jednoducho povodne recepty mi uz boli presladene

zmrzlinka2021
2. dec 2023

@daniela2202 základ je jesť ako francúzska, denne Max jeden koláčik.

daniela2202
autor
2. dec 2023

@zmrzlinka2021 😁😁😁👍👍👍

zuzanaete
2. dec 2023

Nie len pri vianocnom peceni, ale pri vsetkych kolacoch davam menej cukru ako je v recepte. Je to o zvyku. Tie nase mi pridu dostatocne sladke. Ked u niekoho potom jem s plnou davkou cukru, tak mi uz ani velmi nechuti. Pridu mi presladene.

hortenziaj
2. dec 2023

Tak tie vianočné kolace nie sú len presladené ale aj pekne tukové, koľko masla tam ide ci do cesta alebo plnky. Ja som sa naučila dávať štvrtinu z cukru co píše a teda robiť krémy inak, celkovo si vyberám recepty a upravujem aby noli nízko tučné.

zuwa78
2. dec 2023

@miskakyska aj ja tak uberam cukor pri pečeni kolačov

tenerifka
3. dec 2023

suhlasim s babami predo mnou, recept povodny, ale kludne dam aj o polovicu cukru menej, davam trstinovy....a takisto sa snazim bielu muku nahradit cz spaldovou alebo inou-ak to recept dovoli, a vsade kde sa da davam orechy ci mandle....ale na Vianoce pecieme naozaj len par druhov na atmosferu a male zobkanie,

hugigugin
3. dec 2023

@viestta nevadí to receptu, ak uberieš surovinu? Netreba nahradiť, neviem pudingom, alebo inou sypkou hmotou?

viestta
3. dec 2023

@hugigugin linecke mas rovnake ci das 70 alebo 150 g cukru. Bublaninove cesto to iste. Alebo hocijake ine. Nicim nenahradzam. Len piskotu s kavovou lyzickou cukru na jedno vajce sa mi nepodarilo vyslahat, ta lyzica cukru tam asi musi byt. Do plniek davam tiez polovicu cukru.

ctahka
3. dec 2023

@daniela2202 skvelé recepty na vianočné koláčiky má aj fitshaker na blogu, stojí za to vyskúšať,a menej cukru a perníky z raznej múky nájdeš na tinkinerecepty.... sú výborné a nemáš pocit, že jes len samé nezdravé veci, veľa robia ingrediencie aké pouzijes.Takze ak nie si experimentatorka, môžeš nájsť inšpiráciu na týchto miestach 🙂

daniela2202
autor
3. dec 2023

@ctahka ďakujem 😊👍

hugigugin
3. dec 2023

@viestta dobre vedieť teda, skusim