Vianočná polievka

mimanr
8. dec 2016

Babulky,

poradte, prosim, dobru vianocnu polievocku. Syn a manzel nemaju radi rybaciu, ani hribovu a syn nezje ani kapustu. Tym padom som s tradicnymi typmi dosla.... Ak viete o nejakej mnamkovej, ktoru vsetci zjedia, hodte mi aj receptik.... Dakujem vam krasne 🙂

hoffmanka
8. dec 2016

@mimanr Jejda tak to máš riadne komplikované keď máš doma takýchto chlapov 🙂 Niet nad tradičné polievočky. Ale keď ich nemajú radi, tak možno len nejakú slepačiu, alebo moja kamarátka zvykne robiť sladkú fazuľovú, síce ona tam dáva aj hríby, ale keď ich nezjedia tvoji chlapi tak by si mohla bez nej ju spraviť, že iba čisto fazuľovú

mimanr
autor
8. dec 2016

@hoffmanka ano, strasne su na chlapov priebercivi..... aj na fazulu, resp. strukoviny pozera syn krivo a slepacia je zasa taka nedelna. Dakujem ti vsak za tip ❤

zabina27
8. dec 2016

Este sa robi vianocna aj sosovicova (sosovica = vela peniazkov) 🙂 uz by bolo na tebe, ci na kyslo, ci na sladko, alebo ako chces
inak ja to mam tiez vesele, my sice lubime klasicku kapustnicu s hribami, teda ja a muz, ale maly este hriby nemoze a ja momentalna kojim, tak sa toho bojim (lebo ja som schopna jest ju aj tyzden, tak ju lubim 😀 a to by asi pre malu nebolo bohvieco). my sme sa rozhodli robit nieco ako vyvar zeleninovy s trochou rybacieho file, taku robia aj v skolke, maly ju celkom zje a je taka neutralna.

hoffmanka
8. dec 2016

@mimanr veď áno slepačia je klasika ktorú skoro každý varí každú nedeľu, aj u nás to tak je. Len tu mi už fakt potom ide po rozume iba nejaká zeleninová alebo nejakú krémovú, keďže ani strukoviny nemajú radi. Tak snáď nejakú vymyslíš🙂

zabina27
8. dec 2016

@mimanr tak nic s tou sosovicou 🙂

keira111
8. dec 2016

@mimanr v niektorych regionoch jedia aj sosovicovu polievku..ja robim tuto presne podla receptu,a je ozaj vyborna 🙂
http://dobruchut.azet.sk/recept/26882/silvestro...

mimanr
autor
8. dec 2016

@hoffmanka, @zabina27 dakujem kocky, volaco poskusam 🙂 pekne sviatky

loldi2
8. dec 2016

No moja rada by bola trošku popracovať na tej prieberčivosti 🙂 Ale ak nie tak asi šošovica je taká najschodnejšia asi no tak malý veľa nezje ale snáď nechceš variť trojmo 😀

hoffmanka
8. dec 2016

@mimanr tak isto aj tebe prajem pekné sviatky 🙂

janickacrazy
8. dec 2016

@mimanr Akože čudujem sa ti, že sa necháš takto ovplyvňovať, ja milujem tradičnú kapustnicu a aj keby ju nikto u nás jesť nechcel, tak by som si ju just uvarila, mužovi daj bez hríbov a malému uvar trochu vývaru a vybavené. Pre mna by to ani Vianoce neboli bez porádnej kapustnice.

zabina27
8. dec 2016

@janickacrazy no len vies, kedy uz, ked nie zrovna na Vianoce chces, aby vsetkym vsetko zo stola chutilo 😉

takacovama
8. dec 2016

Co tak skusit hraskovu polievku zo suseneho hrachu? 🙂 myslim ze to by mohol byt super kompromis..

sisaka
8. dec 2016

@janickacrazy tak nejak, neviem, ci to mam napisat, lebo sa to tu zvrhne, ale neda mi. Toto si zeny robia same, jeden nelubi to, druhy Ono, treti tamto a zena moze cely den dumat, co navarit a najlepsie rovno stvorake, aby vsetci jedli Len to, co luuuubia. U nas decka poznaju:Hlad je najlepsi kuchar, funguje to vzdy a trvam na tom od mala. A co sa tyka Vianoc - tam nie je ziadny kompromis, kapustnicu decka radi nemaju, ale na Vianoce sa zjest musi a tak isto by si radsej dali morku, ale mame kapra. Ked budu mat svoje rodiny, nech jedia trebars aj instantnu kuraciu zo sacku a spagety s kecupom. No skratka krkavcia mater, co odmieta spravit z domu a la carte restauraciu.

mimanr
autor
8. dec 2016

praveze nechcem varit stvormo, ale len jednu, ako spravne zabina27 vravi, chcem, aby vsetkym chutilo. Co sa tyka priebercivosti, muz len velmi nema rad len hriby, ostatne zje. Syn mal cele detstvo traviace problemy, preto sme od malicka strukoviny a kapustu zaradovat nemohli a teraz su mu tie chuti nezname a nesmakuju mu. Nebojte, nijako extra ich nerozmaznavam ;)

sykorkauhliarka
8. dec 2016

@zabina27 ja by som sa az tak nebala tej sosovice predmocis ju vo vode a preventivne vypijes feniklovy caj ...alebo skus spravit cervenu ta vraj nenafukuje

zabina27
8. dec 2016

@sykorkauhliarka my uz sme sa rozhodli pre ten vyvar, ale dnes som zrovna rozmyslala, ze aspon trosilinku tej kapustnice musim spravit, lebo to by bola cudna vecera bez nej 😀 vyvar bude aspon aj na dalsie dni, lebo pre maleho aj tak musim nieco ine spravit, mozno na stedru veceru zje trochu salatu s rybou, ale dalsie dni uz musi mat normalny obed, aj ked my sme schopni byt na salate s rybou/reznami viac dni 😀

janickacrazy
8. dec 2016

@zabina27 Inak ja som jedla kapustnicu aj ked som kojila, proste som neodolala, malý mal 2 mesiace a vobec nič mu nebolo.

alex49
8. dec 2016

ani ja nemám rada hríby ale do polievky patria, dám ich na kraj a zvyšok zjem 🙂

lucinka511
8. dec 2016

@mimanr niekde maju tradicnu.polievku slivkovu ale receot nepoznam

maminkasisa
8. dec 2016

teraz ked som vydata, tak mam od mojej svokry morcaciu polievku s "taskami" su to v podstate hrube rezance, ktore sa prelozia, potru sa vo vnutri aj na vrchu morcacou mastou a odvaria sa v osobitnom hrnci v odobratej uvarenej morcacej polievke.... je to vynikajucie, deti, manzel a uz aj ja sa ideme za tym zabit....

lienkafoj
8. dec 2016

@maminkasisa daj foto ked budes robit "tasky" ako to vlastne vyzera, nejak si to neviem predstavit

jasminet
8. dec 2016

my robievame polievku zo suseneho hrachu so zeleninou, rozmixovanu a do nej krutonky. ale mali sme aj obdobie kedy sa robievala paradajkova, kvoli bratovi...

mummy01
8. dec 2016

@mimanr my mavame sosovicovu na sladkokyslo a moj krpec tiez neje sosovicu a tak mu davam len ciste-presitkujem.

alaguema
8. dec 2016

@mimanr veď ty vieš, čo chutí tvojej rodine. Ak vám nezáleží na tom, aby to bola jedna z tradičných vianočných polievok, tak to snáď môže byť úplne hoc aká polievka.

tanamiska
8. dec 2016

my robíme syrovo porovu polievku s opečenými krutonmi .

janickacrazy
8. dec 2016

No ja teda len oči otváram, aké všemožné polievky ľudia na Vianoce varia, ja som asi staromódna alebo čo, ja som za klasiku. Bud kapustnica alebo maximálne tak rybacia, tú varievala moja babka z Moravy. Dúfam, že tie tradície prežijú.

natalym
8. dec 2016

No a musí byť polievka? Však si dajte iné predjedlo, spravte niečo moderné, zahraničné. Proste si urobte vlastné menu.

petulda333
8. dec 2016

Moj muz nezje rybu,huby a vajcia. Ale kapustnicu varime vzdy,mne je z nej sice zle ale tak mi chuti ze si ju proste musim dat a huby nechavame na tanieroch.

puklica13
8. dec 2016

@mimanr skus kralovsku slepaciu...ja ju obcas robievam a mnamka..

sykorkauhliarka
8. dec 2016

@petulda333 nejete hriby a aj tak ich tam davas ? ved tej polievke iba uskodia nic nevylepsia...my nejeme hriby a vzivote ma nenapadlo ich tam dat aby som ich musela lovit potom :D este aj maso varim oddelene cedim oberam len nech nic zle nenajdem