Veľkosť porcií

20. nov 2022

Ahojte baby, fakt vam stačí 120g masa a 50-60g ryže? To je vraj ideal porcia pre zenu… Sak to je ako pre kojenca 😃 či len ja som pažravá?

minenkas
20. nov 2022

Práve som zložila plný tanier ryže a kuraťa ,celú šľahačku s čučoriedkami a ešte stále niečo hľadám,takže ano sme obe pažrave🥐🥖🥯🧇🥞🍳🧀🥓🍕🍟🥨🥪🌭🍔🍖🥩🌮🌯🥙🧆🥘🍜🍛🍲🥗🫕🍤🍣🦞🦪🍱🍨🍧🍰🎂🍮🍦🍡🧁🍭🍬🍫🍩🍪🍯🧈🍿🥤🧋🧃

autor
20. nov 2022

@minenkas ja keď pozerám ideálne porcie pre zeny, ozaj masko by malo byt porcia ako dlan bez prstov a ryza ako jedna zatvorená past… + zelenina 😃 prave som si tak naložila, no už teraz som zas hladná 😃

minenkas
20. nov 2022

A to kde si pozerala

hederamonstera
20. nov 2022

Som po dvoch tanieroch kapustnice😂 ale zasa aj moje telo je take vacsie😂🤷🏻‍♀️

0silvia0
20. nov 2022

Toto ja neriesim, najem sa ked som hladna. V zivote som jedlo nevazila.

viestta
20. nov 2022

Áno, stačí mi to. Však mám sa najesť, nie som prasa vo vykrme.
Stačí mi pol krajceka chleba aj 3 decova porcia polievky, stačí mi malý jogurt, dva plátky knedle. .

missviolet
20. nov 2022

keby jem len 120gramov masa vobec netusim ako naplnit tych minimum 100gramov proteinu co mi lekari odporucaju lol ked sportujem mam mat 110+ gramov proteinu takze toho masa na prirodno zjem naozaj viac

margaretka_
20. nov 2022

Podla mna neexistuje "ideálna porcia pre zenu", ved nemozes porovnat niekoho, kto je rozne vysoký, rozne ťažký, niekoho kto vela sportuje s niekym kto cely den presedi...

melanta
20. nov 2022

Mäso viac nejem určite, ryže alebo zemiakov väčšinou menej a viac zeleniny a šalátov. Stačí mi to, veď jem 4-5 krát do dňa plus porcia proteínu v deň kedy cvičím.

mikadooo
20. nov 2022

Mne to nestačí. Asi som tiež pažravá. Ale váhu mám+/- tú istú už 20 rokov, takže asi je to ok 🤷.

autor
20. nov 2022

@missviolet 120g obed, 120g večera, jeden tvaroh a mas 100g proteínu 🙂

slavomira236
20. nov 2022

@viestta ja si dávam 6knedli ku aegedinu a zjedla by som aj viac

aurelia2000
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mandzula
20. nov 2022

Idealna porcia je taka, ze nie som hladna a zaroven nepriberam. Nikdy som si porcie nevazila, takze netusim, kolko co vazi, mam to v oku.
Plus, zamozrejme, zavisi od veku, fyzickej aktivity a ciela, ktory chce clovek dosiahnut.

boldo87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evica17
20. nov 2022

Mäso ak mám, tak mi stačí taká porcia ako dlaň,ale prílohy si dávam viac. Lebo mi samotné mäso nechutí. A k tomu zelenina.
Ale neriešim to až tak,najem sa keď mám hlad a mám pokoj.

viestta
20. nov 2022

@slavomira236 @boldo87 mne by z toľkých knedli bok vyvalilo. Ja už som mala v závodnej jedálni vycviceny personál, keď som došla na radu odoberali knedle z taniera. 😆

lenkakravcova
21. nov 2022

@viestta
@slavomira236
Ja tiež 5 knedlikov 😀 a zatiaľ som netrpela ani nadváhou, ani obezitou a ani necvičím..
@autorka: všetko závisí aj od metabolizmu.
Ja osobne mam 160cm, mimo tehotenstva tak 45-47kg, a teda jem dost: na raňajky 2 krajce chleba, večera to isté - niekedy aj take ze omeleta, fazuľa, chlieb.. A potom ešte sladkosti (tých zjem denne tiež dosť pomedzi jedlá). Ale keby som nemala metabolizmus aký mám, tak myslím, že by som bola pri tom mojom stravovaní širšia než dlhšia. Musíš si to nastaviť podľa seba - tak aby si nebola hladná ale ani nepriberala zbytočne. Niekto sa môže prejednať a nič.. Iný musí byť na chlebe a vode a 150g obedoch aby nepriberal. Musíš odsledovať.

autor
21. nov 2022

@viestta no nevyzeras tak ani zďaleka podľa fotky 😂

viestta
21. nov 2022

Moja zlata, ta fotka je pred 9 rokmi a 30 kilami a stovkami nezjedenych knedli

zuzinka888
21. nov 2022

Ta ryza je asi v suchom/surovom stave. Aspon ja som takto mala a to som si dala jedalnicek u odbornika urobit( mr.Palenik)

missviolet
21. nov 2022

no u mna neexist ze si dam 120g masa na obed, rovnako vecer a este aj tvaroh. vazne by som sa povracala :D moje maximum je povedzme 150g-180g masa ako jedno jedlo za den (z toho sa aj najem, zo 120gramov som hladna este) ale nie kazdy den, rano sa mi zadari tak 20-25gramkv proteinu a konec :D bezne mavam bohuzial 40-70gramov proteinu denne a je problem, ked sa silim viac, citim sa ako vykrmna hus

gubcikova
21. nov 2022

140g mäsa a 55g -70g ryže v surovom stave je moje každodenné jedlo a? Stačí mi to na obed

autor
21. nov 2022

@missviolet to fakt? Veď to nemáš ani 1000kcal potom… ja zjem 120g masa na obed aj na veceru, jeden tvaroh 180gramovy a k masu ryžu, zeleninu a ráno ešte ovsena kasa a cez deň 2 jablka 😄😄 a ešte by som jedla

missviolet
22. nov 2022

samozrejme zjem este nieco, ale to maso uz do mna nikto nedostane :D proste neviem si yo vobec lredstavit, porciu masa obed aj vecera aj tvaroh... tieto proteinove jedla su na mna mic... ranajky dam odtucneny grecky s granolou a ovocím, obed napr to maso, olovrant zeleninova lolievka a vecera napr leco.... a moje makra vyzeraju fakt uboho co sa tyka proteinu takto :/

autor
22. nov 2022

@missviolet a koľko vazis a merias? Si stihla?

missviolet
22. nov 2022

praveze som tucna, meriam 175cm haha ale ja som to vsetko nabrala ze som jedla vela cokolady roky... na normalne jedla ma velmi nikdy nebolo. teraz sa hybem po 2h 5x tyzdenne plus jedalnicek ako som pisala, v podstate kazde rano odtucneny grecky jogurt s pretinovou granolou a ovocim, dokola tocim zeleninovu polievku, maso (tam ako som pisala ale by mi 120gramov fakt nestacilo, by som zozrala hluposti potom od hladu, tak radsej si dam 170g masa a nevymyslam potom), milujem jedla ako leco, losos... akurat co som skrtla tie sladkosti a pecivo lebo ked sa snazim nahnat tie proteiny tak nan nemam uz v jedalnicku miesto aj keby som chcela :D ale vyslovene mam uz nervy na tie proteiny, nemam rada vajcia, tvarohy, cottage cheese ale snazim sa nasilu lebo v dni kedy dosiahnem aspon tych 90-100 gramov proteinu ozaj aj schudnem.... ked mam tyzden ze dosiahnem denne ledva 50g vaha mi stoji. jednoducho, vidim priaznive ucinky na tele, ked je ten prijem proteinov vyssi, ale z duse to neznasam. lebo mam strasny problem naplnit tie proteiny. Bola som na meraniach, mam 64kg svalovej hmoty, co bolo vyhodnotene ako vysoky nadpriemer (takze asi uz vies ze moja vaha bude vysoka lebo ved plus vsetok tuk voda atd ale uz som shucdla 20 kg) a rada by som si zo svalovej hmoty zachovala co najviac, lebo vela vladzem aj cvicit napriek svojej vahe ale proste bohuzial, neviem naplnit tie proteiny. ech :(