Vegan smotana na šľahanie

13. mar 2024

Kde kúpim chutnú rastlinnú smotanu na šlahanie? Najlepšie ak by nebola kokosová, ale asi by som chcela veľa 🫣

anna777115
13. mar 2024

Rama, cerveny teglik, na nerozpznanie od normalnej

yvanielka
13. mar 2024

Napr.:

yvanielka
13. mar 2024

@anna777115 naraz 😀

kulumulu123
13. mar 2024

Slajacku v spreji ma vegansku RAJO chuti ako normalana slahacka

bashawelle
13. mar 2024

Tiež odporúčam tú rajo , je na sosovicovom základe, ale chuťovo to necítiť. Len nesúhlasím úplne z tým, že je na nerozoznanie od klasiky. Je ok, ale ako milovník šľahačky hovorím, že rozoznať sa to dá ľahko 😀 ale inak ja naozaj fajn a používať sa dá ako klasika, aj do plniek, dezertov (odporúčam dochutiť), varenia a pod.

autor
13. mar 2024

@yvanielka
@kulumulu123
@bashawelle
Ja ju potrebujem do krému na tortu k mascarpone a čokoláde. Myslíte, že by sa dala nahradiť aj ovsenou smotanou na varenie? Nesmie sa vraj variť, len zahriať a tak nalamať čokoládu a už mascarpone je dosť ťažké na trávenie. Chcela by som čokoládový krém, ale nie veľmi ,,tučný".

cherrystone
13. mar 2024

na pecenie odporucam len mandlove (prip. kokosove) blvyrobky - ovsene, sojove a ryzove chutovo nic moc, nepouzivam ich ani na varenie - zanechavaju neprijemnu pachut. velmi dobre na tvoj ucel je to vegan cervene rajo, ktore ti odporucali vyssie. a do kremov pouzivam aj tieto:

bashawelle
13. mar 2024

Podľa mňa ano. Je to chuťovo dosť neutralne a želaný objem to urobí.

yvanielka
13. mar 2024

Ovsenú smotanu na varenie nedávaj, to bude príliš také hutné, neodlahčí ten krém, tá Rama je fajn

nafka0483
13. mar 2024

Mozem sa opytat aky ma zmysel dat vegansku "slahacku" ak davas mascarpone?

yvanielka
13. mar 2024

@nafka0483 je aj vegánska verzia

lisymbia
13. mar 2024

Buď tá odporúčaná rama alebo alpro whipping

nafka0483
14. mar 2024

@yvanielka Z mascarpone? To som nevedela 🙂

mariavalacsai
14. mar 2024

Tiez odporucam Rama cervenu, je najlepsia smotana na slahanie co som skusala, U nas je topka 😊😊

livinka1111
14. mar 2024

@mariavalacsai prosím, kde ju kupujete?

yvanielka
14. mar 2024

@nafka0483 áno, výrobca Rajo

puertorico
14. mar 2024

ja používam túto, neviem či je vegan, alebo aká, ale raz som ju kúpila lebo bola za super cenu , že vyskúšam. a bola super
https://www.cukrarskysvet.sk/cukrarskysvet/esho...

kulumulu123
14. mar 2024

Toto neviem my pouzivame ako normalnu slahacku v spreji kvoli alergii na bkm. Nikdy som ju neskusala varit. Ale rajo ma aj take male smotany na varenie vyzera to ako tie mini dzusiky v krabicke. Maju to v kauflande