Vegan alternatíva cottage cheese

9. jún 2024

Hladám vegan náhradu cottage cheese do receptov. Asi produkt taký neexistuje, tak čím to nahrádzate v receptoch? Tvaroh nahrádzam tofu. Ale cottage cheese čím?

simsalabim
9. jún 2024

Asi by som to nahradila tiez tofu s trochou vody... cottage cheese je urcitym sposobom tvaroh.

sandra49
9. jún 2024

Dá sa kúpiť. Aj v takom tescu. Normálne je vegan náhrada. Aj sa to vola cottage cheese

autor
9. jún 2024

@sandra49 nevieš prosím značku? Foto alebo nieco. V našom nemajú a nič som ani nevygooglila

sandra49
9. jún 2024

Neviem, aj ja som googlila ale mne vyhadzuje len Maďarsku ponuku lebo som pri hraniciach 🤣 ale viem ze aj Billa ma. Je to vždy v tej chladničke kde sú tieto vege produkty. Ako je tofu, nátierky, salámy vege. A dosť možné že aj v lidli je lebo dosť rozšírili sortiment.

barbora0308
9. jún 2024

Pripravis si ho velmi jednoducho a rychlo doma, potrebujes iba pomixovat tofu a nejaku prirodnu alternativu jogurtu, volitelny je jablcny ocot a akekolvek koreniny podla chuti + daju sa pridat aj probiotika 😉. Ja ale ocot nepridavam a vacsinou iba osolim, ak mam chut na pikantne tak troska stiplavej papriky.

barbora0308
9. jún 2024

@barbora0308 aj pre znazornenie, fakt rychlovka 🤗

autor
9. jún 2024

@barbora0308 ďakujem. a ten ocot je tam načo prosím? V jogurte už probiotiká sú, tak toto nechápem.

barbora0308
9. jún 2024

Ocot a aj probiotika sa tam pridavaju prevazne kvoli chuti, aby sa teda co najviac priblizil k tomu originalu. Ocot dodava taku trpkejsiu chut cottageu a + probiotika kremovost. Ale za mna je to tiez zanedbatelny rozdiel, takze to bolo iba ako info, kludne aj bez toho resp. ak to chces robit ako profik, tak skus aj ocot a probiotika 😁pochutis si na oboch 👌.

autor
9. jún 2024

@barbora0308 ďakujem pekne. Určite vyskúšam. Ešte ma napadlo, či nemáš náhodou osvedčené probiotiká do jogurtu? Robím si aj vegánske jogurty a neviem nájsť dobré probio jogurove kultúry.

barbora0308
9. jún 2024

Zial neporadim, mala som raz jedny, ale uz vazne netusim ake to boli. Nasledne som ich velmi nevyuzila, takze ich nekupujem dodnes.