Vaše najlepšie recepty na oslavu

queen_mary
27. sep 2022

Ahojte,

V blizkej dobe ma cakaju 2 oslavy a rada by som sa inspirovala nejakymy jobovkami, vychytanymi receptami alebo proste len niecim zaujimavym, co ozvlastni obcerstvenie.

Mam objednane torty, cize sladke asi nie (jedine nieco jednoduche a male 😅 - napriklad pre deti rozmyslam ze spravim banany v piskote a cokolade - ak mate nieco podobne sem s tym).

Slane - natierky (budem robit kukuricovo - vajickovu - to je taka moja klasika), potom asi na spajdle mozzarellu s rajcinou... a mozno nejake ovocne spizy? A sunkovo klobaskovo syrovu misu.

Mate nejake vychytavky jednoduche, ktorymi by som mohla "ohurit" a co ma vzdy u hosti uspech? Varit neplanujem (veceru atd)

zuzanaokasova
27. sep 2022

@queen_mary u nás top... na pizza cesto rozotriem bryndzu zmiešanú s lyžicou kyslej smotany. Domácu slaninu nakrájam na drobné kocky, posolím jemne a posypem na kolieska najemno nakrájanou červenou cibuľou. Dám zapiecť do červena na cca 25min 190°

kakawah
27. sep 2022

Týmto by si ohúrila, vyhrala sa na tom

zuzanaokasova
27. sep 2022

@queen_mary takto to vyzerá...potom len nakrájam ako pizzu. Kupujem guľaté pizza cesto.

kakawah
27. sep 2022

Inak u nás Topka rolada z listkoveho cesta. Na cibulke si podusim šampióny, okorenim Sol, Čk, Kmin mletý, MČP. Keď su mäkké dam vajíčka a urobim klasickú praženicu. Na koniec pridam cesnak a bylinky. Lístkove cesto vyvalam na obdĺžnik, do 3/4 poukladam šunku, na to toustovy platkovy syr a potom tu vychladnutú prazenicu. Zviniem, konce spojim. Natrieme vajíčkom, posypem sezamom a dam piect cca 180 do bledo hnedá. My to jeme aj teplé, ale keď je to vychladené, krásne narezat a na misu.

pinaofina
27. sep 2022

@queen_mary pizza slimaky z listoveho, jednohubka uhorka+lucina+proscuitto, jednohubka jablko+rukola+proscuitto… potom klasika misy
Minule som robila miniaturne sendvice losos+lucina+redkovka do sendvicu (spravila som 2 poschodia) zavriet a nakrajt na 4ks

kakawah
27. sep 2022

Prikladam foto z rolady a ešte parky v listkovom ceste robim a plnené tortily.

tykat
27. sep 2022

@queen_mary mna nedavno ocarila obycajna rolada z listkoveho cesta so spenatom a syrom, bola vynikajuca.

hipuska
27. sep 2022

@pinaofina Nerozumiem tým sendvičom....to si ako robila?

marth16
27. sep 2022

U nás jednoznačne vyhráva gyros šalát https://www.mimibazar.sk/recept/14789/salat-gyros

kitycat
27. sep 2022

Nechcem ta urazit, ale ja by som si kukuricovo-vajickovu pomazanku nedala na oslave z jedneho prostého dovodu... Z vajicok prdim a kukurica sa neda stravit a zase z teba vypadne 🙈🙈

Pre mna.. Taka zlata stredna cesta je nejaka pomazanka tvarohova s pazitkou, Syrova.. No a uz spomenute pizza slimaky, pecena repa, pecene batatove hranolky a surova nakrajana zelenina a dipy, cesnakovy, horcicovy, jogurtovy.

A ak sa chces hecnut, tak club sandwich.

pinaofina
27. sep 2022

@hipuska platok sendvicu (ten stvorcovy) som natrela lucinou, dala losos, redkovku, na to dalsi platok sendvicu a zas natrela, losos, redkovka. Na to treti platok sendvicu. A potom som ich rozkrojila na 4 rovnake kusky. Take mini vysoke sedvice, plnka sa da obmienat. Fajn je aj odkrojit korku, ale zas pride mi to ako mrhanie jedlom

mata90
27. sep 2022

@queen_mary ja robím takéto mini chlebíčky, z plesnivé ho syra , druhé z bryndze,ďalšie klasické, a super je aj nátierka syrovocesnakova s tatárskou omáčkou a ešte šampióny plnené bryndzou upečené v rúre

lienockamalicka
27. sep 2022

Som vedela, ze nemam otvarat tuto diskusiu 😂 Ja tehotna, hladna, zuby uz umyte… a tie vase prispevky 🤤🤤🤤 No nic, idem radsej spat 🤣

h2
27. sep 2022

@queen_mary Len tak na okraj, si si istá, že vieš, čo znamená slovo "jóbovka"? 🤔
Ale aby som aj niečo poradila, tak u nás má úspech cestovinový šalát. K tomu stačí ako príloha celozrnná bageta na kolieska. Máme radi aj zemiakové pagáče, ale s tým je veľa práce.
Ak chceš niečo rýchle sladké pre deti, ako alternatívu k tým piškótam s banánom (čo je ináč super a milujem to), tak dobrá a rýchla je aj strieška z bebe keksov.

vorkola
27. sep 2022

@kakawah To sa mi paci

petulka3631
28. sep 2022

@queen_mary výborný je aj zelerovy šalát s ananásom..1 konzerva scedeneho zavaraneho zeleru, 1 konzerva ananásu , 1 konzerva kukurice , pór, 4 vajíčka uvarené nakrájané na kúsky , 20dkg šunky , 20dkg syra, 1 majolka,sol ,korenie ..hotovka mňamka...podávame s bagetkou 🙂

hipuska
28. sep 2022

@h2 ako sa robí tá strieška?

@pinaofina díky

h2
28. sep 2022

@hipuska Keď si dáš do Googlu presne ten názov (strieška z Bebe keksov), nájde ti kopu receptov.

tykat
28. sep 2022

@queen_mary ...este mi napadlo, syrove fondue s chlebikom... alebo cokoladove s ovocim ...my si to robime ked dojde sestra, nakrajame ovocie, u nas ide najviac hrozno, hrusky, jahody a banan, sedime a striedavo si kazdy napichuje a maca v cokolade, to iste so syrovym fondue.
Alebo este je fajn "sedliacke" fondue. Vydlabany chlieb,do neho syrovo-sunkovu-slaninkovu plnku, na pekac, oblozit vydlabanou striedkou a upiect. Recept je na nete.

tykat
28. sep 2022

@h2 ...jobovka mala byt asi tutovka 😉

h2
28. sep 2022

@tykat Áno, tiež by som si to tak tipla. Hoci aj "dajte tip na nejakú jóbovku na oslavu" by mohla byť celkom sranda. 😅

tykat
28. sep 2022

@queen_mary ...takto vyzera sedliacke fondue po upeceni (fotka z netu), potom sa ten chlebik naokolo maca v plnke a postupne sa zje cely chlieb, zvykneme robit na silvestra

mamusa123456789
29. sep 2022

@queen_mary robievam jednohubky z nátierkou (3 vajíčka, 1 bambino a 1 Smotanová nátierka) na to poskladám zo salámy maslicku a do stredu nsvleciem olivu... Pohľadám fotku a pošlem do spravy

h2
29. sep 2022

@mamusa123456789 Keď nájdeš, pošli aj sem. 🙏

mamusa123456789
29. sep 2022

@h2 obložený chlebíček pre deti, tu misu som robila deťom na rozlúčku v škôlke a potom jednohubky

h2
29. sep 2022

@mamusa123456789 Super, vďaka. Tie mašličky sú krásne.

h2
29. sep 2022

@mamusa123456789 Aj všetko ostatné, samozrejme.

mamusa123456789
29. sep 2022

@h2 ďakujem