Váš názor na rôzne druhy ovocia do torty

19ninka27
28. júl 2012

Babenky chcem poradiť,chystám sa robiť tortu pre synčeka,a mala by vyzerať takto, čokoládový korpus ktorý prerežem na časti,a naplnim zakladným žltkovým kremom ( maslovým )..a na maslovy krem naukladať rozne ovocie,banán,jahody,maliny..a takto az po vrch naplniť..Otazka znie?že či to už niekto takto robil?.či sa ta plnka nesekne ked budu na nej poukladane rozne ovocia,alebo ci to bude vobec nejak chutit 🙂 takuto som este nerobila...a neviem aku by som mala chutovo urobit?neviete nejaku dobru plnu ?..alebo nejaky receptik,nemusi ta byt ovocie...len ja som chcela pretože nechcem aby bola torta len maslová..Preto sa pýtam či to nahodou nepokazim tym ovocim,a potom ju celu chcem obalit do marcipanu..Dakujem za rady a nazory..🙂

mummy01
28. júl 2012

@19ninka27 ja som uz takto podobne tortu robila len ja uprednostnujem iba jeden druh ovocia.A dobry krem je uvarit si puding husty zo zlatych klasov a potom vmiesat maslo.Ten je lepsi...aspon podla mna a k coko korpusu by sa hodili maliny 😉

19ninka27
autor
28. júl 2012

@mummy01 Prestne ten krém robim aj ja..mysliš že bude lepšie iba ked dám jeden druh ?..ale aj budem davať mrazene ovocie? vadi to ?.no maly lubi banany,tak preto som chcela aj banany,ja zas jahody, a muz maliny..🙂 tak som to chcela s kombinovať..len neviem ako by to chutilo..🙂 )

mummy01
28. júl 2012

@19ninka27 mrazene nedavaj,pusti ti vela stavy a torta sa rozmoci.To bol len moj nazor,ja menam rada ovocne mixy 😀 ale aj nedavno sme boli na oslave jedli sme tam tortu kde boli broskyne,ananas a kivi a teda hostom to chutilo 😉 Ale daj bud cerstve alebo zavarane a poriadne odkvapkane.

19ninka27
autor
28. júl 2012

aha,ok tak mrazené nedam,len neviem kde zozeniem cerstve..☹ u nas velmi tazko zohnať... ☹ ale pokusim sa niečo vymislieť...ešte raz v daka..🙂

sisaha
28. júl 2012

jaj baby, toto mi vecer nerobte, take chute ste mi narobili.... 😀

albireo
29. júl 2012

preco vlastne maslovu plnku teraz v lete?
Dcere som naposledy na narodenininy robila malinovu tortu-lebo je to jej oblubene ovocie.
Urobila som klasicky svetly piskotovy korpus, do cesta som pridala mlete mandle. Plnka bola z malinovo- vanilkovo slahackoveho kremu spevnena zelatinou.
Vrch a boky som potrela zvysnym kremom, obvod potiahla marcipanom( myslim tym mandlovu hmotu, predavanu napr v Lidli) Na vrch som poukladala cerstve maliny a dozdobila slahackou. Nic nebolo rozmocene, torta dobre vyzerala a dobre sa krajala. Miesto malin by sa dali rovnako dobre pouzit cucoriedky.

mummy01
29. júl 2012

@19ninka27 nekupis cerstve? Svokra vcera doniesla kosik malin,kupila normalne v zelovoci a vraj mali aj cucoriedky 😉

mummy01
29. júl 2012

@albireo ale ta plnka z pudingu a masla nieje tazka...fakt je velmi dobra ale teda musi sa dat prave maslo,ziaden margarin 😉

aduskatt
29. júl 2012

ked mrazene rozmrazis a nechas odkvapkat, kludne ho do torty dat mozes.........co si tyka kombinovania ovocia, tak uplne podla chuti🙂 vcera som robila Pribinackovy krem a do toho som davala maliny, cernice, cervene robezle, cierne ribezle a biele ribezle🙂 je to o tom, co vam chuti

aduskatt
29. júl 2012

@katren radime iba v tej prostrednej teme, v prvej a tretej tebou uvedenej si davame iba recepty a postupy🙂)

katren
29. júl 2012

@aduskatt pardon 😅

aduskatt
29. júl 2012

@katren v poho, len v tych dvoch temach by sa nacakala na odpoved, lebo tam chodime len cielene vkladat a pripadne hladat, ked nieco potrebujeme vymodelovat.proste tam sa stane, ze aj niekolko dni nikto nepachne, tak nech chudatko necaka zbytocne dlho🙂.ja som to vobec nemyslela ako kritiku na tvoju odpoved 🙂

katren
29. júl 2012

@aduskatt jj, ja viem, ze od teba je to OK 😅 😀 😀 😀 len ja tam tiez nechodim, takze by som sa asi tiez nacakala, keby daco ptorebujem 😀

19ninka27
autor
29. júl 2012

@aduskatt dakkujem pekne

aduskatt
29. júl 2012

@katren a tak mozno nahodou by sme tam niektora zabludila a vynimocne by si sa nenacakala🙂

aduskatt
29. júl 2012

@19ninka27 za malicko 🙂

19ninka27
autor
31. júl 2012

@aduskatt Ahoj mam este otazocku,ked budem robit tu tortu dam korpus,lekvar ,krem ovocie krem a korpus,a tak au po vrch ,mam aj korpusi trochu navhlcit rozvarom ?..ab nebola torta sucha?.ci netreba?..dik

aduskatt
31. júl 2012

@19ninka27 ja davam rozvar, nedavam dzem🙂

aduskatt
31. júl 2012

@19ninka27 ale ked davas tvarohovy alebo slahckovy hrem, tak korpus prevlhci aj to, vtedy nemusis..ale ja davam na kazdy🙂

19ninka27
autor
31. júl 2012

@aduskatt a nebude to nejake cudne..ked dam aj dzem?

aduskatt
31. júl 2012

@19ninka27 tak dzem nedavaj🙂) je to na tebe.,ja davam dzem iba do puncovej